pátek 16. duben 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Diskuse > Ostatní > Pokec > Dne 25. února došlo k dalšímu přepadení důchodce!

Dne 25. února došlo k dalšímu přepadení důchodce!

MKJ 27.02.2017 14:13
Dovolte abych ctěnému čtenářstvu popsal výše uvedenou sobotu. Z důvodu ochrany osobních údajů (Zákon č. 101/2000 Sb.) nebudu uvádět příjmení, barvu pleti ani pohlaví.

U nás v Jizerských horách byl mokrý, studený, sychravý, prostě normální hnusný den. Z Desné přijel Michal s Martinou a na střeše pracně oškrábaného vozu měl asi 7 cm sněhu. Naložili jsme se do našeho vozu a volné místo jsme zaplácli Hankou (ještě že to nečte). Od Novovesáku vyrazili dalším vozem Milan se Zuzanou, přibrali Libora hoblinku a k němu dosadili Zdeňka hospodského (chlapci rejpaví se tak lépe navzájem zabavili a cestou nezlobili).

Už po přejetí Ještědského hřebene jsme zjistili, že existují i jiné barvy krajiny, než bílá. Za Českou Lípou oschly silnice a okolo Litroměřic už byly pole zelený. Po dojezdu do Loun jsme zakotvili u hospody místními zvané Bahna, oficiálně Stromovka. Vzápětí se objevil tým od západních hranic, Petr s Monikou, nad kterými převzal dozor zkušený námořník Jarda. Přivítání bylo bouřlivé a hned začala typická činnost modelářů, handl. Z kufru do kufru se stěhovaly nějaké bloky olova, snad i autobaterie či co. V tu chvíli jsme zpozorovali, že nás od vrat překvapeně pozorují nějací lidé, kteří šli úplnou náhodou kolem, Vladimír a Irena.

Popřáli jsme tedy Vladimírovi k významnému jubileu a k získání výhody jezdit v MHD zdarma. Dokonce mu k vůli tomu v Lounech i dvě autobusové linky zřídili. V restauraci jsme se nakrmili natolik vydatně, že někteří méně žraví si nesli domů krabičky. Já nesl taky jednu, s piškotovou buchtou Irenky, neboť takovou dobrotu jsem tam nemohl nechat. Pro příště si tuto restauraci zapamatujte, prostředí tam bylo příjemné a jídlo naprosto fantastické.

Na vytrávení jsme se vydali na prohlídku krásného centra města, vše samozřejmě se zasvěceným výkladem. Návštěva kostela svatého Mikuláše stále za to a vylézt zhruba 180 schodů do věže byl perfektní nápad. Výhled na město a široké okolí za krásného teplého slunečného dne byl opravdu nádherný. My z kopců jsme si tolik slunce neužili za celou zimu, Vladimír s Irenkou vypadali pohodově a nám se to moc líbilo. Bylo to opravdu velmi povedený výlet.

Cesta domů proběhla klasicky, v Liberci už byly jen 2 stupně nad nulou, v Jablonci zima a v Lučanech lehce mrzlo s 30cm starého sněhu na zahradách. Navečer jsme se ještě slezli u nás na kafi, Irenčině buchtě z krabičky, troše vína, rumu a whisky. Prostě jsme prokrafali večer a zdrbali všechny nepřítomné. Pokud jste škytali, tak proto, že jsme promítali fotky nedávné i starší a vzpomínali na ostatní.

Vskutku povedený 25. únor 2017, děkuji všem zúčastněným a při této příležitosti ještě jednou přeju Vladimírovi pevné zdraví a pohodu, tak jak jsme viděli v Lounech.
ladous 28.02.2017 18:07
Oslavenci tímto přeji vše nej a jsem s ohledem na datum neskutečně rád, že došlo pouze k přepadení důchodce a ne celostátnímu puči.
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Log
Článků: 257
Akcí: 13
Uživatelů: 95
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz