středa 07. prosinec 2022 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Návrat k Velkovřešťovskému rybníku (2019)

Návrat k Velkovřešťovskému rybníku (2019)

20.06. 2019 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Vřešťov 2019 000.jpg
Vřešťov 2019 000.jpg
Tak se oficiálně rybník jmenuje. Ale začnu trochu od konce: Po nedělní regatě následovalo bezprostředně vyhlášení vítězů, téměř všichni naskákali do aut a rozjeli se domů. My, co jsme si nakládání nechali po regatě, jsme zjistili, že se už nemáme s kým loučit a tak jsme opustili kemp s tím, že se stejně za chvíli uvidíme v Buňkově.
V pondělí si takhle šlapu do kopce na kole na akci „týden na kole“ a v tom volá Zdeněk: „že napíšeš nějaký článeček“. Nevím, jestli to bylo vedrem nebo námahou a tak jsem slíbila. Za jízdy jsem vzpomínala na uplynulý víkend a dávala si dohromady, co asi tak napsat. Výsledky soutěží si každý přečte, málokdy dochází k překvapivým posunům v pořadí, a konečně při našich setkáních jde spíš o posezení, popovídání, příhody a legraci.
 
Takže na začátek. Většina z nás přijela opět ve čtvrtek, přestože po večerním posezení někteří tvrdili, že tam nebyli. Ale opravdu ten první večer bývá nejbouřlivější.
Páteční soutěž se odjela za pěkného počasí a většina si to užívala. Nejvíc asi Michal Medvěděv, který byl na poježdění hodně natěšený, a my jsme ho mezi sebou moc rádi uvítali. Průjezdy lodí kolem stanoviště rozhodčích zpestřily průjezdy kachniček malých, středních i těch skoro velkých v početných hejnech. Trochu míň se nám líbily jejich návštěvy stanu a jeho okolí.
 

Skoro plavkové páteční počasí se v sobotu trochu zvrtlo a přišel vítr a déšť, a tak jsme na sebe zase navlékli, co se dalo. Všechny jízdy se ale do večera odjely a někteří si to opravdu parádně užívali, a to jak soutěžící, tak diváci. A konečně i rozhodčí, protože když všechny lodě i lodivody znají, tak je to brnkačka. Standa po skončení jízd promptně dokončil vyhodnocení a tak se v sobotní podvečer uskutečnilo vyhodnocení obou soutěží, při kterých byly předány Zdeňkem nejen diplomy a medaile těm na stupních vítězů, ale dárky všem soutěžícím i rozhodčím. Sklenicí a pivem nikdo nepohrdne, jen junioři to měli bez toho piva.

 

Trochu negativně bylo hodnoceno rozvolnění účastníků z ústředního stanu v páteční a sobotní večer. Ale vyplynulo to z toho, že někteří chtěli hlučně „diskutovat“, někteří v klídku posedět a případně si zazpívat za zvuku Pepovy kytary. Zpestřením byla ohňová show Matěje – já bych se toho petroleje tedy nenapila.
Tak a jsem u konce, kterým bych navázala na začátek mého povídání. 
 
Nedělní regata se jela hodinu na pořadí bez hendikepu a bez rozlišení kategorií. Překvapil David Heinl, který udržel třetí místo z 15 lodí, vlastně 13, které dojely.
Všichni moc děkujeme Zdeňkovi Kopeckému za uspořádání závodů, které byly opět v pohodovém duchu. Snad až na to, že Zdeněk za chytrých rad a pomoci kamarádů začal vylepšovat loď, aby lépe jezdila. Tak doufám, že do Buňkova úpravy dokončí a všem vám ukáže.
 

S pozdravem AHOJ v Buňkově,
Irena

 

Text: Irena Rosenbergová

Foto: Mrákotovi Bláhovi

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Šurda | 20. 06. 2019

Musím znovu a to písemnou formou poděkovat ,,Kopedovi" za perfektně zorganizovaný V.V. A po jízdě s jeho Dorianem, jej prohlásit za statečného chlapa ,a to jej čeká za mněsíc stejné martirium se zajištěním další soutěže v Břehách

Michal Medveděv

Další články v rubrice

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 291
Akcí: 15
Uživatelů: 110
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2022 minisail.cz