neděle 01. říjen 2023 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Buňkov 2020 podruhé

Buňkov 2020 podruhé

09.08. 2020 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Buňkov No2 2020  000.jpg
Buňkov No2 2020 000.jpg

Když dva dělají totéž, není to totéž … a také když se na stejném místě pořádají dvě soutěže v odstupu dvou týdnů, nejsou stejné. Obojí se potvrdilo. Pokud se týká toho prvního, na vodě se od druhého Buňkova pohybuje zase o jednoho Doriana více. Celkem tedy se mohou potkat na vodě čtyři – a to je zvýšený nárok na rozhodčí – zapisovatele.


Svůj nový model přivezl Pavel Macháček, nová tvář mezi námi. Snad jsme jej přijali mezi sebou dobře a nevystrašili při prvních jízdách. Je zcela jasné, že samotnému na rybníku se jezdí zcela jinak. Pavel vystrašeně nevypadal, jízdy si užíval a postupně se lepšil. Model byl od prvních okamžiků sestavení okukován a mezi jízdami zase kontrolováno, co se má dopnout či naopak povolit, aby bylo oplachtění účinnější. Dorian Gray IV. je velmi čistě postaven, a když jsme se dozvěděli, že od prvních žeber do finálního modelu uběhlo sotva pár měsíců, tak nám spadla čelist. Tedy aspoň mne s mými výrobními lhůtami. 


 

Druhý nový model přivezl Pepa Mrákota. Pro návštěvníky těchto stránek je asi důvěrně známý, protože byl několikrát v průběhu stavby publikován článek o jeho stavbě.  Jedná se samozřejmě o loď Svea. Pro všechny, kteří nebyli na Těrlicku 2019, to byla první možnost loď vidět na vlastní oči. Navíc proti Těrlicku byly doplněny detaily, popsané v nedávném článku.

Loď se na vodě chová skvěle, sám jsem si to mohl vyzkoušet. Tím, že nemá přetahovanou přední plachtu je navíc její ovládání jednodušší, zejména při rychlých obratech. Situaci mi stěžovalo jen „letecké“ rozložení povelů na kniply soupravy. Není divu, že se zkušeným kapitánem dosáhla hned při první soutěži na druhé místo, hned za When & If Pepíka Slížka. Obě lodní novinky samozřejmě nemohly uniknout Standovi, který provedl technickou přejímku modelů s proměřením a zvážením. Samozřejmě za asistence své manželky a přihlížení ostatních. 
 

 

I to počasí bylo jiné než před dvěma týdny – po oba dny velmi teplé se slabým větrem. Žádná dramata, jako minule, se nekonala. Snad jen množství komárů zůstalo stejné. Nepomohla ani Standova lampa s modrým světlem a vysokonapěťovou pastí. Ráno ze „zásobníku na mrtvoly“ vyletěl jeden komár hned a další poté, co se probudil.

 

 

Nedělní ráno slibovalo další horký den a vítr se zřejmě unavil v noci, kdy ke břehu přivál všechnu zelenou hmotu z hladiny k našemu startovišti. Během čekání na vítr jsme pomalu složili stany, a když i po desáté byl klid, proběhlo vyhodnocení, loučení a rozjezd domů. 
 

Na opuštěném prostoru jsem zůstal sám, pomalu dobaloval a vtom se objevil Jindra Culek s dětmi a svým tátou. Bylo mi líto, že jsem byl jediný, koho na místě našel. Tak jsme aspoň chvíli povídali, mám Vás všechny pozdravovat.
Jirka

Text: Jirka Kreisel
Foto: Pepa Mrákota

Výsledky ke stažení:

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
ladous | 10. 08. 2020

Nevím jak jiní, ale sám jsem byl novou tváří a novou lodí mezi námi mile překvapen.

Jiri Host Kreisel | 09. 08. 2020

Bylo nám fajn, ne? Díky Zdendovi a jeho organizačním schopnostem. Díky také Milošovi a Hance za zajišťování technického zázemí, bez kterého by to nešlo a taky díky Standovi za jeho úředničinu.
Jirka
P.S. Napište sem něco taky, ať vím, že to čtete...

Další články v rubrice

Říjen 2023
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Log
Článků: 305
Akcí: 15
Uživatelů: 114
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2023 minisail.cz