sobota 25. květen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Buňkov 2021 dvakrát!

Buňkov 2021 dvakrát!

08.08. 2021 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Buňkov 2021  001.jpg
Buňkov 2021 001.jpg

V červenci 2021 se konala dvě setkání na jednom místě, které od sebe časově dělily necelé dva týdny (když beru konec prvního v neděli a druhé začínající ve čtvrtek). Obě byly pod taktovkou Zdeňka, který se stává pořadatelskou stálicí. Samozřejmě by to neklaplo bez těch ostatních, kteří se starají o funkční zázemí pro ty, kteří si přijedou zajezdit s lodí.


To první setkání jsem bohužel neměl čas navštívit a tak to, co je psáno v první části berte s rezervou nebo korigujte pod článkem. To druhé jsem bohužel prožil spíše na břehu při opravě Adixe. První den a první jízda skončila výměnou kormidelního serva. Naštěstí blízkost dobře zásobeného Model-Centra mi umožnilo koupit „nízké“ servo, které jsem potřeboval. Večer jsem už byl zase na vodě. Druhý den jsem sice odjel dvě jízdy, ale ve třetí mne zradila baterie… tedy se to moc nepovedlo. Ale přesto jsem odjížděl spokojen – po dlouhé době jsem zase spal ve vlastním stanu (i když nejsem „stanový typ“).

 

Sejdeme se u Kolína

Po této osobní „vložce“ tedy k prvnímu setkání ve dnech 8. - 11.  července, s trochu matoucím názvem Sejdeme se u Kolína. Je to již pár let co takto vzpomínáme na řadu setkání na Sandbergu u města Kolína, které pořádal Jarda Pešek. Ovšem, proslýchá se, že bychom se tam zase mohli podívat v příští sezóně… tak uvidíme.
Na setkání z velké dálky přijel náš nový kamarád Rosťa Dyba s manželkou. Přivezli ukázat své dvě „čerstvé lodě“ a samozřejmě se zapojili do soutěžních jízd. Rosťa je celoživotní modelář (doposud hlavně letecký) a do stavby modelů lodí vtáhl i svou ženu Andrejku. Rosťa jezdil s lodí Shamrock III a Andrejka s další variantou oblíbené předlohy - lodi Machichaco. Modely vznikly nebývale rychle, ale podle Rosti je to právě tím, že na nich pracují „čtyřručně“. Modely byly řádně Standou proměřeny a provedeno bylo i základní „školení“ o pravidlech přednosti v jízdě během soutěžní regaty. A hned poté rovnou na vodu… Školení bylo zřejmě kvalitní, protože Rosťa byl celkově čtvrtý a v nedělní regatě dokonce druhý!

 

 

 

Relax na Břehu

Pohodové setkání se opět konalo po čtrnácti dnech na stejném místě za hodně teplého počasí. Trochu se obměnili účastníci a také se jelo podle jiných regulí (NSS-H) … ale koho to zajímá a kdo se v tom vyzná? Snad jen, že modely předloh mladších než je rok 1950 jsou postaveny mimo soutěž. Pro osvěžení paměti (a pro ty, kdo u toho v roce 2014 nebyli) je k dispozici článek na stránkách.

Páteční jízdy probíhaly za postupně sílícího větru (od 0 m/s ráno do 5 m/s v podvečer. Sobotní den byl na vítr štědřejší, foukalo pěkně. Standa v sobotu přivezl přepracovaný model lodi Lona III s výrazně změněnou nástavbou, takeláží, palubou. Na lodi přibylo mnoho detailů a to vše díky přímému kontaktu s majitelem této lodě. Loď (předloha) má své stránky, na kterých můžete vidět i fotografie ze stavby Standova modelu (zatím pouze té první verze, ale brzy se jistě objeví i aktuální fotky z Buňkova). Dokonce Tomáš loď uloženou v loděnici osobně navštívil, a se svolením majitele pořídil podrobnou fotodokumentaci. Je jen otázka, do jaké preciznosti ve shodě u funkčního modelu jít…  Lodi však taková dokumentace jistě může pomoci při budoucích soutěžích. A s výhodným koeficientem, který model má, to může být velmi úspěšná loď. Je nutno doladit plachty a naučit ji jezdit. 
Nedělní hodinová regata byla ve svižném tempu (vítěz měl 16 kol) a účastnil se jí i Láďa Folkman, kterého jsme dlouho neviděli.

 

Tak takové byly dvě setkání v Buňkově, v roce také poznamenaném coronavirovými opatřeními, i když na akcích se na to dalo dost dobře zapomenout. Díky, Kopejdo!

Text: Jirka Kreisel
Foto: Pepa a Lenka Mrákotovi

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jiri Host Kreisel | 08. 08. 2021

Jsem moc rád, že mezi nás stále přibývají nové tváře a nové lodě. Tak všem, nejenom nováčkům, přeji, aby jsme se ve zdraví dále setkávali u vody.
Jirka

Další články v rubrice

Log
Článků: 313
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz