čtvrtek 25. červenec 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Buňkov 2023 – MiČR 3. a 4. soutěž

Buňkov 2023 – MiČR 3. a 4. soutěž

02.07. 2023 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Buňkov NSS 2023 000.jpg
Buňkov NSS 2023 000.jpg

Prodloužený víkend 16. až 18. června 2023 byl věnován dalším dvěma soutěžím Seriálu MiČR. Jako místo byl opět vybrán kemp v Buňkově, který pro naše soutěže objevil Zdeněk Kopecký. Bohužel se rozhodl, ze známých důvodů, svou pořadatelskou činnost ukončit. Operativně převzal štafetu Milan a Libor, a to již v loňském roce, když bylo jasné, že se do toho Zdenda již dále nebude pouštět. Musím zde napsat, že osobně je mi to velmi líto. Zdeněk měl odvahu tato setkání naplánovat a uskutečnit i v obou covidových letech, kdy to jistě nebylo jednoduché rozhodnutí. Nejen proto je Zdenda trvale zapsán v historii minisail.cz.


Prognóza počasí na víkend nebyla nic moc, nakonec jsme ale celý víkend prožili s jednou asi dvouhodinovou přestávkou, způsobenou deštěm. Vítr nám byl také příznivě nakloněn a foukal z obvyklého směru. Tedy na břehu do zad a na vodě různě, jak platí pravidlo v této lokalitě. Neustále je potřeba zjišťovat, odkud že to vlastně fouká a tomu se pružně přizpůsobovat. Aby to nevypadalo, že si stěžuji, dodávám, že to platí stejně pro všechny.


Přijel jsem v pátek ráno, tedy s tím, jak vypadal čtvrtek, moc nemohu posloužit. Milan přivezl zcela nový stan, který byl zafinancován z prostředků, které se vybraly v minulých letech. Tento stan měl tedy svou premiéru a svou roli měl i návod. Tradičně byl propojen se stanem druhým, který nám slouží jako loděnice. Stanů bylo více, někteří z nás v nich i bydlí ;o). Ostatní využívají ubytování v chatkách či na ubytovně (tam v pokojíčcích, ze kterých přechází zrak). Kromě stanů se stavěly také lodě, vítali se nově příchozí a podnikaly se zkušební jízdy.
 

Páteční den patřil třetí soutěži Seriálu a všechny jízdy se odjely v plánovaných časech. Tratě byly připraveny dvě, na druhé se odjel závod déček (NSS-D) v sobotu, kdy se sešly na startu tři modely. Sobota tedy patřila čtvrté soutěži, kdy nás vítr ještě více potrápil svou náladovostí a kolem se honily bouřky. Odpoledne nás také jeden déšť navštívil a tak byl čas dospat dlouhý páteční večer u grilu a kytary. My ostatní jsme ze zájmem sledovali poutavé vyprávění z dějin říční plavby a jak probíhala výuka plavčíků a lodníků.
 

Sobotní odpoledne také zpestřila dobrodružná soutěž „Najdi LEGENDární kormidlo“, do které se zapojilo více hledačů, kteří čekali na příležitost se namočit. Někteří přitom donutili ke vstupu do vody i ty, kteří se do hledání neměli chuť zapojit, když jim zakotvili loď u startovní bóje. 
Kormidlo se nenašlo, ale pohotový modelář Pepa Slížek s pomocníky vyrobil ze stanového kolíku a kousku plastů a izolepy náhradní. Takže Legend dojezdila celý víkend a zlí jazykové prohlašovali, že možná toto řešení vydrží do konce sezóny. To snad ne!
 

V neděli ráno si vítr přispal, a když se v plánovaný čas regaty dostavil, přišel z neočekávaného směru. Tedy od protějšího břehu, kdy má možnost se nad hladinou srovnat. Takže regata proběhla svižně a ti, kdo se jí účastnili, měli možnost si přeleštit trupy svých modelů.

 

Čas po regatě patřil výsledkům a dekorování nejúspěšnějších. Výsledky pro vyhlášení se naštěstí našly v koši (záložně samozřejmě byly i v PC Standy, který soutěž zpracoval. Pak už jen sbalit, naložit a příště zase v Buňkově AHÓÓÓÓÓJ.

Text: Jirka
Foto: Mrákotovi 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jiri Host Kreisel | 02. 07. 2023

Díky novým pořadatelům z klubu ADMIRAL. Bylo fajn...
Ještě možná přibude video z dronu, sledujte update stránky...
Jirka

Další články v rubrice

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 316
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz