neděle 24. leden 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > ME v Polsku pohledem Franty

ME v Polsku pohledem Franty

12.07. 2008 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_008_002B
KR_008_002B
Franta reagoval na mou prosbu o více zpráv a reakcí z Polska a poslal mi krátký článek, ve kterém se vrací k této události.
Moc mu za tuto reflexi děkuiji.

Ahoj, nejsem pisálek, a moc se mi do toho nechce. Po loňské účasti na MS v Pertohradě jsem pro přístup Svazu řekl, "už nikdy repre". Ale letos mi to nedalo a do polských Pabianic jsem se přesto vypravil. Mé rozhodnutí bylo jet jako turista se svezením se modelem. Tomu jsem tedy podřídil celý systém účasti. Ubytování jsem si zařídil na webu 12 km od místa konání. V sousedství se ubytoval Borek s Ulou a plnně sdílím jeho názor, že je lépe bydlet tak tochu od místa dění. Jenom škoda, že se to nepovedlo Vráťovi s Martinem. Borek říkal, že raději bydlí mimo dění , a měl jako vždy pravdu. Tím odpadnou zbatečné nervy za přehmaty kolem pořádání. A že jich asi letos bylo, podle toho co vím jenom já.

Soutěž probíhala na celkem slušné vodní ploše místního areálu za velni příjemného počasí, za dosti malého počtu závodníků a států. Je vidět, že Evropa netáhne a Polsko zvláště. Z výše uvedeného mohu jenom popsat dění týkající se mé osoby. Modelů NSS kolem 30. Účast: 5 NSS-A junior (stavebnice), NSS-A senior 12 (8 stavebnic) NSS-B 5(1 stavebnice Atlantis). Bodování bylo naplánováno na sobotu v 8,30. A teď se začali dít věci! O 9 se začali scházet páni rozhodčí, každý pod rukou nějakou složku, což je myslím normální. Postavili jsme modely na stoly a po zemi a čekali co se bude dít. Soutěž se měla podle propozic jet podle pravidel Naviga + doplněk 2006. Abych se přiznal, tak po tolika každoročních změnách a zkouškách ani přesně nevím o co de. Ale nevadí , vědí to rozhodčí!? Asi ne, každý z 5-ti vyndá nějakou knížku (asi pravidla) a začne dohadování jak to vlastně bude. Asi po hodině přeskupujeme modely na stolech. Dohadování pokračuje. Cca po 2,5 hodině konečně začíná hodnocení. Myslím si, že i když proti bodování není odvolání, tak tato fraška nemusela být. Mohli se sejít někde mimo a ne se tahat před soutěžícími. K večer se jely jízdy každá kategorie zvlášť.

V jízdě se mi celkem dařilo byl jsem nejlepší z klasicky stavěných lodí ale díky koeficientu z toho bylo 5 místo. V neděli den volna s návštěvou Lodže, pár foto , oběd u číňana a domů. V ponděli před obědem druhé jízdy, nebyla zkuuška rušení a model začal střečkovat, jako již mnohokrát. Nedojetá jízda a propad v pořadí. Čekání na výsledky marné, i když mají viset do hodiny. Druhý den výsledky vysí ale uoha u jmen NSS-B jaou jména modelů juniorů a NSS-A sen. má u všech stejný čas dojezdu.

Ve úterý den volna, návštěva soutěžních klání, koupání. Jak jsem dojel na závodíště dal jsem si pivo a asi kolem druhé se se ke mne vrhli rozhodčí, že se pojedou jun. a sen. A v 17 hohin toho dne, ohledně urychlení záverečného dne.Bohužel, musel jsem je zklamat Pivo a propriety k modelu ve 12 km vzdálené ubytovně udělali své. Všichni se sice tvářili , že se nic nestalo , ale věř jim. Odjeji jenom juniory a zbytek nechali na závěr. Jelikož jsem nepožádal o zkoušku rušení před jízdou (moje blbost) jakmile se dostal mezi mne a můj model jeden rusky mluvící občan, který mimochodem v prvmí jízdě musel měnit krystal, protože mne rušil, situace se opakovala, ale přesto jsem dojel v limitu a naběhal několik set metrů navíc jako při šachové partii (on doprava , já doleva a pod.)bylo z toho 7 místo v celkovém hodnocení. Jeden postřeh nakonec, nebýt ruského rozhodčího p. Bogdanova , nevím, nevím.....

Jinak naše nezvykle malá výprava, byla myslím celkem ůspěšná. Tímto gratuluji všem medailistům i účastníkům k tomu, že se nenechali odradit a na této zatracované soutěži úspěšně předvedli své modely.

Franta Chmelka (Ferodedek)

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 253
Akcí: 13
Uživatelů: 92
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz