pondělí 19. duben 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Zamykání vody v Jinolicích

Zamykání vody v Jinolicích

10.10. 2008 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_011_001B
KR_011_001B

Letošní zamykání vody se přesunulo z loňské Křetínky do Českého Ráje, do autokempu Eden v Jinolicích. Prostředí je nám důvěrně známé – letos se tam konaly dvě soutěže seriálu Mi ČR, vloni jedna. Letos byl pořadatelem zamykání klub Admiral Jablonec a Česílko Valdice. Ještě jedna změna byla na letošním zamykání – pozváni byli i ostatní lodní modeláři – tedy nejenom plachetnice.

Jirka

 

Letošní zamykání vody se přesunulo z loňské Křetínky do Českého Ráje, do autokempu Eden v Jinolicích. Prostředí je nám důvěrně známé – letos se tam konaly dvě soutěže seriálu Mi ČR, vloni jedna. Letos byl pořadatelem zamykání klub Admiral Jablonec a Česílko Valdice. Ještě jedna změna byla na letošním zamykání – pozváni byli i ostatní lodní modeláři – tedy nejenom plachetnice. Již v pátek se sjeli plachetničkáři v hojném počtu a využili postavené tratě a slušného větru k prvním zkušebním jízdám. Také modeláři „s pohonem“ mohli využít svého trojúhelníku a provětrat své lodě, které jinak již čekal snad jen suchý dok. Večer všem patřila hospoda, otevřená snad jen kvůli nám. A povídalo se, diskutovalo se atd.

 

Sobotní ráno všechny přivítalo hustou mlhou a bezvětřím. Sluníčko vykouklo po desáté a s ním přišel i vítr. Aby ne, vždyť na břehu čekalo šestnáct plachetnic! Nechyběl prakticky nikdo z Čech a Moravy, Borek zastupoval team Germany a bohužel nedorazil Štefan. Přeci jen zážitky z Mlýnků měly asi svůj dopad.

 

 

Během dne jsme v příjemném větru odjeli tři regaty, na sluníčku – nemělo to chybu. Z lodí, které jsem já osobně nikdy neviděl se po hladině proháněla majestátní Slocumova Spray, rychlý Team New Zeeland, klasická kajutovka Critter a Pirát v barvách Alinghi. Nejmenší lodí byla RG-65 Franty Chmelky. Zde jsou ke stažení  výsledky. Tři nové lodě a tři nové tváře jsou příslibem pro další sezónu.

 

 

Večerní posezení v teplíčku hospody bylo příjemným relaxem po větrném dni na břehu. Škoda jen, že se nepodařilo domluvit slíbený krb – snad to příště bude lepší. Nicméně teplo bylo – už jen z bouřlivé rozpravy o tom, co by se na naší milované NSS mělo změnit v budoucnu. Projednané si můžete přečíst v zápisu .

 

 

Nedělní ráno bylo mrazivé, ale sluníčko rychle zaplašilo jinovatku. Kolem desáté, jako podle hodinek, opět přišel vítr, aby popohnal plachty na putovní regatě k cíli. Tentokrát se nezávodilo o diplom, ale tradičně o právo na podpis zlatou tužkou na bílý klíč, a právo uzamknout vody pro rok 2008. 

 

 

Tradice se mají ctít, a proto Marie, v pravidelném větru nenechala opět žádnou šanci ani tolik probíraným Atlantisům a Seawindům v poli a protla cílovou linii jako první. Jak prohlásil Borek – je to přesně vítr pro ni, kdy s nataženou genuou jede jako buldozer...

 

 

 

A do třetice další tradice, kdy Borek musel odejet (nedivme se – cestu domů má dalekou) takže právo podpisu a uzamčení bylo delegováno Zdenkovi, který se o celou vydařenou akci hodně zasloužil. A tak, 5. října v pravé poledne, bílý klíč na dva západy uzamkl vody až do příštího jara.

 

 

Co asi příští sezóna přinese – kdo ví?

 

 

P.S. a ještě vložené video od Karla Zapletala, díky za poskytnutí...

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Log
Článků: 257
Akcí: 13
Uživatelů: 95
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz