úterý 29. září 2020 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Kristýna 2010

Kristýna 2010

08.12. 2009 | Z akcí Vložil(a): Jirka
CB_002_001B
CB_002_001B

Tradice se mají ctít a dodržovat. Vašek Vrba, který tradici prvního jarního setkávání na Barboře založil, ale bohužel trvá na svém rozhodnutí, které nás všechny letos na jaře tak překvapilo. Toto své rozhodnutí nepořádat další Barboru nám všem veřejně oznámil a respektujeme ho. Nás se Zdenkem však mrzelo, že by ona pátá Zlatá plachta Barbory byla zároveň poslední pořádanou soutěží evropského formátu u nás (jakou Barbora bezesporu byla) a rozhodli jsme se převzít štafetu z Václavových rukou.

Na akci jsou vydány oficiální propozice a formulář přihlášky.

       
propozice        přihláška (Excel)

Tradice se mají ctít a dodržovat. Vašek Vrba, který tradici prvního jarního setkávání na Barboře založil, bohužel trvá na svém rozhodnutí, které nás všechny letos na jaře tak překvapilo. Toto své rozhodnutí nepořádat další Barboru nám všem veřejně oznámil a respektujeme ho. Nás se Zdenkem ale mrzelo, že by ona pátá Zlatá plachta Barbory byla zároveň poslední soutěží evropského formátu u nás (jakou Barbora bezesporu byla) a rozhodli jsme se převzít štafetu z Václavových rukou.

 


Pro pokračování tradice jsme zvolili rekreační vodní nádrž Kristýna u Hrádku nad Nisou. Je to místo v srdci trojzemí, místo, kde se stýkají hranice tří států a z Kristýny je to jak do Polska tak do Německa pár stovek metrů. Vlastní nádrž vznikla zaplavením lignitového dolu (těžba skončila roku 1972) a i díky složení dna je voda velmi čistá i v dnešních dobách sinic. Možná i proto je velmi oblíbená na koupání a město Hrádek nad Nisou u ní provozuje velmi slušný kemp s mnoha typy ubytování - od vlastních aut  a karavanů, přes několik úrovní chatek (ty nejnovější mají i vlastní sociální zázemí se sprchou a wc) až po penzion. Kemp je umístěn na severní straně nádrže.

 


Na břehu stojí několik restaurací, bufetů a také pizzerie. Nám se zalíbila "Restaurace na jihu" pro svůj sál, který máme celý přislíben jen pro naše účely - tedy sestavení a uskladnění modelů a případné další využití. Vedle sálu je právě rekonstruovaná restaurace s celoročním provozem. Mimochodem, poloha restaurace vedle cyklostezky ze Žitavy po hrázi Kristýny dále do Hrádku ji zaručuje stále čerstvé pivo a výborné jídlo. Ze sálu je to k vodě méně než padesát metrů a širokou cestou podél východního břehu je to do kempu asi tři sta metrů. Právě tento východní břeh je pro vítr nejotevřenější a tak podél něj plánujeme tradiční putovní regatu.

 


Setkání na Kristýně je vypsáno jako Evropský pohár pořádaný KLoM ADMIRAL z Jablonce nad Nisou a Minisail.cz. Organizačně máme za sebou jednání se starostou města Hrádek nad Nisou (Evropský pohár je již zařazen v seznamu městských akcí a je přislíbena podpora ze strany města), dále s vedením kempu i s majiteli Restaurace na Jihu. Jednali jsme i s místním "jachtecem" o možné spolupráci a samozřejmě jsme u nich sondovali místní větrné podmínky ze kterých padlo rozhodnutí právě pro východní břeh.

 


Dostupnost - Při příjezdu od Prahy po R-10 a navazující komunikaci od Liberce R35 jedete vlastně vyjma posledních cca 10 km po příjemné čtyřproudé silnici a orientace na místě je velmi jednoduchá (bude samozřejmě vyznačena). Věříme, že okolí Kristýny je turisticky velmi zajímavé a tak případný doprovod může strávit příjemné chvíle objevováním okolí.

Za sebe mohu doporučit například výlet parní úzkokolejkou ze Žitavy do lázní Oybin v "Žitavských horách" (Žitava je 20 minut od Kristýny). Perfektní informace o Trojzemí a zajímavých místech lze naleznout na těchto stránkách . Pokud by jste nechtěli bydlet v kempu, lze najít i další možnosti ubytování v okolí.

 


Jediné, k čemu jsme byli donuceni okolnostmi je posun termínu o týden dopředu - tedy akce se koná od 29.4 do 2.5 (tradiční Barboří druhý květnový víkend jsou bohužel na Kristýně windsurfing - soutěže, již dlouho zanesené v jachtařských kalendářích). Níže naleznete dva pdf dokumenty, jednak pozvánku na akci a pak propagační text, který jsem vytvořil jako základní informaci o modelech, které přijedou na Kristýnu. V průběhu ledna 2010 ještě budou vydány oficiální propozice na celou akci.

 

Přijměte naše pozvání a těšíme se na viděnou,

za pořádající klub ADMIRAL a Minisail.cz

Zdeněk Tomášek a Jiří Kreisel

       
pozvánka        propagační
                       text

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Log
Článků: 252
Akcí: 12
Uživatelů: 88
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2020 minisail.cz