středa 07. prosinec 2022 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Duchcov 2019

Duchcov 2019

14.09. 2019 | Z akcí Vložil(a): Jirka
opojeni vítězstvím v regatě ;o)
opojeni vítězstvím v regatě ;o)
Duchcov pro mne vždy zůstane místem, kde jsem poprvé viděl na vodě NSS-ky. Tehdy mě nalákal Jardův Dorian na titulce RC-Revue, a uvnitř časopisu článek, který zval na „První Barboru“(Ještě ho mám schovanej…). Když jsem tehdy přijel od Mostu do Duchcova a z auta uviděl několik plachetnic na vodě, málem jsem na křižovatce naboural… 
 
Je to skoro patnáct let a mnoho se toho od té doby mezi NSS-kami změnilo. Změnil se i Duchcov od té doby? To se mi honilo hlavou, když ubíhaly kilometry a minuty pátečního rána. Naposledy jsem tam byl při páté Barboře, kdy Vašek Vrba oznámil, že příští rok Barbora nebude…  Tentokrát jsem přijel z druhé strany a nejenom to bylo jiné. Třeba mě zarazil oplocený vlajkový stožár a území okupované půjčovnou lodiček. No, ale nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Vše další klapalo, jak … v Duchcově. Rychle se zaregistrovat, zaparkovat, sestavit loď a už bylo zahájení závěrečné dvousoutěže seriálu NS MiČR 2019. 
 
V NSS-B, při celoroční neúčasti motocyklového závodníka Pepy, vznikla před závěrečnými soutěžemi kuriózní situace rovnosti bodů na první příčce kapitánů Jolie Brise a Mariquity. Bylo jasné, že tajenku Mistra NSS-B 2019 rozluští počasí, respektive rychlost větru. 
Páteční den byl příjemný, na triko a tak se v poklidu za mírného větru jezdily jízdy o třech kolech. Bylo to hodně o taktice a základní pravidlo znělo nepodjet bóji - to byla pak velká ztráta. Během pátečního odpoledne se přijel podívat i již zmíněný motorkář (autem). Udělal nám tím velkou radost a těšíme se na další sezónu s jeho účastí. Později přijel (také již zmíněný) Jarda a tak se účast závodníků vylepšila, i když lodí bylo pořád stejně. Ale je to přeci i o setkávání. Večer se probíralo vše možné a byla docela zima.
 
 

Sobota

Sobotní den byl s možností deště a … slabým větrem. Po chladném ránu se začalo počasí lepšit a i ten dopolední slabý přeháňkový déšť se dal vydržet. Vítr se snažil si později přes den spravit reputaci a tak chvíli foukal hezky, pak zase zeslábl. Ale podmínky byly regulérní a zajezdili jsme si. Všechny jízdy se odjely a již večer se vědělo rozluštění zmíněné tajenky.
 
Během dne také došlo ke zkáze parní lodě Lechales Pavla Svitáka na jedné z vedlejších F-kových tratích. Prostě se ozvala rána a podle očitých svědků než dopadly zbytky nástavby na hladinu, trup již dávno zmizel pod ní. Po ukončení jízd se dva otužilci vydali na místo havárie a trup vyzvedli. No, nebyl to hezký pohled. Jistě bylo dobře, že k výbuchu došlo až na vodě, jak několikrát zaznělo během odpoledne. Zřejmě došlo k nafouknutí plynové kartuše a následné explozi. To se naštěstí nám u plachetnice nemůže stát. 
 

Než šel vítr spát, rozhodlo se několik nadšenců „rozdat si to“ o láhev šampusu, narychlo věnované Zdeňkem. Jeho Dorian už díky úpravám jezdí i rovně a tak si asi myslel, že ji vyhraje zpět ;o) Dopadlo to však jinak…
 

V podvečer vytáhl Pavel Mrázek svůj nový model, motorový člun Victoria. Už byl k vidění na Kristýně, ale na vodě jsem ho viděl poprvé. Rychlá jízda inspirovala několik fotografů včetně mne pořídit akční snímky „z ruky“. Když jsem později vyházel všechny, kde byla jen část modelu – příď či záď a následně i ty nedoostřené, zůstalo jich jen pár.  Mám od Pavla i jeho pěkný popis stavby modelu, o který se rád podělím během období prací v loděnicích (a těším se na další zprávy a fotky od vás všech).
 

 

Neděle

Nedělní ráno bylo polojasné a …  bez větru. Naštěstí jsme si mohli dovolit posunout start závěrečné regaty sezóny 2019 až na chvíli, kdy se začalo něco dít. Pro mne to byla nejlepší jízda celého víkendu, kterou jsem si pěkně prožil a docela držel krok s ostatními. 
 
Následovalo balení a čekání na maraton vyhlášení obou dvou soutěží a celkového pořadí Seriálu MiČR 2019. Vše najdete samozřejmě níže vzorně zpracované Standou, který se ujal i předávání cen. Vše s přehledem zvládl a to i včetně převzetí některých ohodnocení za své výsledky.
 

Tak zase na jaře naviděnou ;o)

Text: Jirka Kreisel
Foto: Pepa Mrákota, Vláďa Bláha a Jirka Kreisel 

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jiri Host Kreisel | 30. 09. 2019

Díky za poslané fotky a trpělivost. Těším se na správy z Těrlicka ;o)
Jirka

Další články v rubrice

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 291
Akcí: 15
Uživatelů: 110
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2022 minisail.cz