úterý 06. červen 2023 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Michalovo Velké Dářko v roce 2020

Michalovo Velké Dářko v roce 2020

23.08. 2020 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Velké Dářko 2020  000.jpg
Velké Dářko 2020 000.jpg

Jak jste na tom s pověrami? Taky se vyhýbáte kanálům? Když Vám přeběhne přes cestu černá kočka, tak čekáte nějakou katastrofu a kukání kukačky radši nepočítáte, protože vždycky, když začnete, tak ta potvora přestane? Minulý víkend se jedna pověra nepotvrdila. Třináctka nebyla nešťastné číslo! Na Velkém Dářku se totiž letos konalo už třinácté setkání modelářů a jejich blízkých či přátel, na kterém byly k vidění krásné makety historických plachetnic nejen na stojánkách, ale hlavně na vodě. A jako každý rok, i tentokrát to byla vydařená, i když vcelku komorní akce.


V Yacht clubu se ve čtvrtek sjela většina přihlášených soutěžících a samozřejmě také ředitel soutěže, kapitán záchranného plavidla, fotograf a některé nepostradatelné matky, manželky a přítelkyně plnící současně roli rozhodčích. Chyběl nám pouze Petr Bašek, ale jeho příjezd byl nahlášen na páteční ráno, což je v jeho situaci otce početné rodiny pochopitelné😊.

V pátek jsme se probudili do krásného slunného dne, jen vítr nějak chyběl. Na Dářku přece vždycky fouká, takže ten klid nás trochu vyvedl z míry. Ráno dorazil Petr Bašek se zavázanou rukou a barvitě nám vylíčil, jak ho ve čtvrtek večer pokousal kamarádův pes. Kopejdovi pro změnu otekla ruka, na kterou mu spadlo okno, takže Martina Šenekelová plnila také roli ošetřovatelky a Zdeňkovi ruku zavázala. A aby toho nebylo málo, Pepa začal mít vcelku velké problémy s ramenem. No, Zdeněk to okomentoval asi tak, že LDN je na výletě 😊. 
I přes tyto všechny zdravotní překážky (a to pomíjím štípance od komárů a muchniček) byly v pátek odstartovány tři jízdy lodí, kterých se celkem zúčastnilo 8 plachetnic. Vzhledem k tomu, že moc nefoukalo, nedošlo k žádným výrazným kolizím a záchranný člun vyjel pouze jednou, a to pro výstrahu.

V podvečer přišla bouřka a déšť s obrovskými kapkami, po kterém se ochladilo, takže většina z nás oblékla kalhoty a mikiny. Díky dešti jsme vlastně zůstali všichni pod velkým stanem, povídalo se, jedlo, pilo, až jsme se postupně uklízeli do aut a stanů a po desáté se už kupodivu ve společném stanu nikdo nevyskytoval a bylo zhasnuto. Asi stárneme 😊. O to větší překvapení nastalo, když před jedenáctou se objevili Zemanovi (respektive Jarda s dcerou a Matějem). Na cestě na Dářko je chytla velká bouřka, která je hodně zdržela. Naštěstí se společnými silami povedlo dát dohromady deky, spacáky a karimatky, aby se mohli noví návštěvníci uložit ke spánku.
Sobota byla chladnější, bez sluníčka a opět bez větru. Tedy aspoň v době, kdy jsme jeli naše tři jízdy. A protože po ukončení poslední jízdy začalo „dýchat“, rozhodli se někteří, že pojedou s loděmi na hráz na pivo a zpátky. Mezitím Irenka spočítala výsledky jízd, takže v sobotu odpoledne proběhlo vyhlášení výsledků, které nám zpestřila Hanka v převleku. Povedlo se jí i vylepšit Zdendu, protože mu namalovala úplně neodolatelný knír 😊.

Po vyhlášení se mnozí vydali na večeři. Taky jsme s Pepou vykročili, jenže ono začalo foukat. A tak jsme se vrátili, dali lodě na vodu a užívali si toho úžasného větru skoro hodinu. Přidal se k nám i Láďa a později Šurda. Bylo to super poježděníčko.
Díky všem možným meteorologickým webům jsme v sobotu večer začínali tušit, že nedělní regata může být perfektní, pokud posuneme start na devátou hodinu. Regata byla opravdu tou „třešničkou na dortu“. Foukal úžasný, příhodný a stálý vítr, takže ta hodinová jízda byla za odměnu. Myslím, že spokojení byli všichni, kteří se regaty zúčastnili. Nejlepší závod z celého víkendu, jinak to říct neumím😊.

A pak už následovalo jen předání cen za regatu, sbalení „cirkusu“ a všech jednotlivých bivaků, složení lodí, rozloučení a odjezd do různých koutů Čech a Moravy. Děkuji všem, kteří tam byli, za super víkend, za všechen ten smích, který nám prodlužuje život, za tu pohodu a upřímné kamarádství. A těším se do Vřešťova 😊.

Text: Lenka Mrákotová
Foto: Mrákotovi, Rosenbergová, Bláha

 

Dářko 2020 - Pořadí z šesti jízd

1    Šenekel Michal
2    Mrákota Josef
3    Mrákotová Lenka
4    Kopecký Zdeněk
5    Medveděv Michal
6    Macháček Pavel
7    Bašek Petr
8    Douša Ladislav

Dářko 2020 – Pořadí v nedělní regatě

1    Mrákota Josef
2    Medveděv Michal
3    Šenekel Michal
4    Mrákotová Lenka
5    Douša Ladislav
6    Macháček Pavel


 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
PeterP | 25. 08. 2020

Ahoj zo Slovenska ! My tu len smutne pozeráme na pekné fotky z akcii a je nám ľúto, že sme tam tiež neboli. Snáď to na rok bude lepšie, pretože, ako hovorí klasik "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..."
Tak si to ešte užite na Velkem Vřešťově a Těrlicku.
Peter

Jirka | 31. 08. 2020

Ahoj na Slovensko,
nemyslete si, že nám taky nechybíte...
No, snad se to vládami řízené šílenství stabilizuje a my se naučíme s "tím" žít... Ono stejně nic jiného situaci nezmění.

Jirka

Pepa | 03. 09. 2020

Alespoň nemusíte chodit podle vody a máte dost času na dodělání svých nových lodí.
Na Slovensko zdraví Pepa.

ladous | 24. 08. 2020

Také jsem něco málo nafotil:
https://ladous.rajce.idnes.cz/darko_nss_200814

Jiri Host Kreisel | 24. 08. 2020

Fakt hezký fotky - zejména z regaty.... nový foťák nebo ruce???

ladous | 26. 08. 2020

Během regaty byly lepší světelné podmínky, a pak jsem několik fotek pořídil prakticky z hladiny. Pro foťák šlo po 8 letech od nákupu o jedno z posledních nasazení, jelikož neduhy vzniklé opotřebením (47 tisíc fotek) přibývají.

Jiri Host Kreisel | 23. 08. 2020

Díky za zprávy a obrázky z Velkého Dářka, příští víkend na Velkém Vřešťově 😊

Jirka

Další články v rubrice

Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Log
Článků: 299
Akcí: 15
Uživatelů: 114
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2023 minisail.cz