středa 29. listopad 2023 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Velký Vřešťov 2021

Velký Vřešťov 2021

04.07. 2021 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Velký Vřešťov 2021  001.jpg
Velký Vřešťov 2021 001.jpg


Rozdíl mezi první dvousoutěží v Bakově a touto, která se konala na Velkovřešťovském rybníce, byl tři týdny a 20 stupňů Celsia.  Ano, počasí se rozhodlo vyrovnat statistiku průměrných teplot a pořádně přiložilo pod kotel. Současně se rozhodlo otestovat naše modely při různém větru. A to vždy zdramatizuje zážitky a je na co vzpomínat …

Pátek

Soutěže začaly tradičně prezentací a nástupem. Během doplnění bodování pro modely, které se nezúčastnily Bakova, postupně sílil vítr a hned od prvních jízd bylo jasné, že se pořádně svezeme. Velkovřešťovský rybník je v poměrně otevřené ploché krajině a na březích je minimum stromů. Vítr foukal z jihovýchodního směru a větší část tratě byla nezáludná. Nicméně se našla místa, kde bylo třeba vítr dobře číst, protože neočekávaně foukal odjinud. Ale tak už to bývá.

 

Díky rozumnému počtu lodí v jednotlivých jízdách a možná i díky zvýšené ohleduplnosti nebylo mnoho kolizí. Spíše se projevily (během celého víkendu) technické problémy zejména na  juniorských lodích. Je to rozdíl mít vlastní loď anebo jen jezdit s „půjčenou klubovou lodí“. Myslím, že tady mají mladí kluci co zlepšovat. Chudák Kuba najezdil spoustu kilometrů, naštěstí v půjčeném gumáku – tedy bez mokrých příhod.
 

 

 

Na vedlejší trati soutěžily čtyři NSS-D a také ty byly díky silnějšímu větru adepty pro záchranné akce. A ještě jednu neočekávanou příhodu musím zmínit – Vráťa nejprve tak-tak dojel zpět ke břehu se svým novým škunerem Mariette NSS-B. V podpalubí bylo plno vody a tak byla zcela zalitá elektronika (serva). K velkému překvapení Vráťa zopakoval dramatické okamžiky snad hned v následující jízdě s Vamarií NSS-A. Tentokrát už loď ke břehu nedorazila a tak si pro ni Vráťa musel dojít. Naštěstí hloubka rybníka není velká a loď stála zabořena v měkkém dnu. Jen „frklík“ ukazoval, kde ji najít. Naštěstí obě lodě měly elektroniku preventivně stříknutou nano-sprejem a tak se Vamarie zúčastnila regat v následujících dvou dnech (a ne špatně).

 

 

Sobota

Vítr byl avizován jako výrazně slabší a také se předpověď naplnila. Ale i tak se jízdy podařilo odjet v rekordním čase, protože jsme očekávali sobotní nával plavců, kterým jsme zabrali větší část pohodlného vstupu do vody. Kvůli dřívějším odjezdům bylo chvíli po poslední jízdě vyhlášení vítězů a předávání hezkých cen.  V odpoledním vedru jsme pak každý vyhledávali stín a relaxovali v rozhovorech. Michal se taky pochlubil modelem parního stroje – jako vždy sklidil velký obdiv za precizní nástrojářskou práci.  Večery byly příjemné díky vyšším teplotám a bylo co probírat.

 

 

Neděle

Plán byl jasný, jakmile začne foukat, odjet hodinovou regatu, vše sbalit, regatu vyhodnotit, nasednout do aut a se zapnutou klimatizací vyrazit směrem domů. A přesně tak to proběhlo. Loučení a díky Zdendovi Kopeckému za hezkou soutěž.


 

Text: Jirka Kreisel
Foto: Lenka a Pepa Mrákotovi

 

Výsledkový servis

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jirka | 12. 07. 2021

Vráťa upřesnil, jak došlo k zaplavení Vamarie a Mariette:
Pravou příčinou bylo teplo a to velké teplo. Sice jsem se snažil nechat obě lodě ve stínu, ale měl jsem přilepená okna z obalů na CD na hliníkovém plechu z tiskárny, ze kterých dělám kostry nástaveb, transparentním silikonem. Sloužilo to bez problémů hlavně u Vamarie léta... ale nástavby se tak rozehřály, že silikon odskočil od hliníku a na obou na modelech byla "Okna vesmíru dokořán". A pak to už jde ve slušném větru a náklonu modelů rychle...….
Ahoj Vráťa

Jiri Host Kreisel | 04. 07. 2021

Ještě jednou díky Zdeňkovi za starostlivost o nás a zajištění soutěže, Standovi za "kancelářský servis" a všem rozhodčím za trpělivost. Také Kubovi s Hankou za perfektní zázemí. Díky Jirka

Další články v rubrice

Listopad 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Log
Článků: 308
Akcí: 15
Uživatelů: 114
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2023 minisail.cz