čtvrtek 25. červenec 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Vyžlovka 2023 na rybníku Řeka

Vyžlovka 2023 na rybníku Řeka

12.09. 2023 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Pára a plachty 2023 000.jpg
Pára a plachty 2023 000.jpg

O této akci, která se konala od 1. do 3. 9., jsme s Pepou věděli od Michala Šenekela, ale propagaci jí udělal také Láďa Douša už na Dářku. Původně jsme byli připraveni sednout na motorku a jet se na parníkáře podívat. Jenže pak jsme dostali mail s programem, kde bylo počítáno i s jízdami plachetnic, a protože to máme do Krucemburku cca hodinu jízdy, změnili jsme plán. V sobotu ráno jsme do Micáka naložili Sveu a vyrazili směr Vysočina. Jízda to byla zajímavá, na to, že jsme skoro místní, jsme díky dopravním uzavírkám najeli podstatně víc kilometrů, než jsme počítali. Nicméně na místo jsme dorazili a věřte, že to stálo za to.

Na Vyžlovce – rybníku Řeka - bylo na co koukat. Já tu poprvé viděla modely kolesových parníků a moc se mi líbily. Z našich NSS byly na vodě naše Svea, Dorian Milana Dvořáka a Dorian Pavla Mrázka. Spolu s námi ještě průběžně pluly tři plachetnice parníkářů – dvě NSS A a jedna NSS B.

Michal Šenekel přivezl svou parní tříkolku a myslím, že s ní všechny účastníky přímo ohromil. Navíc mu to na ní moc slušelo 😊. Také zde byl k vidění model parního nákladního automobilu, se kterým tam jezdil pravděpodobně syn některého z parníkářů.

 

Po celou dobu sobotních jízd byl přítomen fotograf, který oblékl neopren a fotil modely přímo ve vodě. Myslím, že jeho fotky budou úžasné. Odpoledne pořizoval fotografie parníků s plachetnicemi. Taky jsme něco vyfotili, ale jeho obrázky budou mnohokrát lepší 😊.

Kromě akčních modelů parníků a plachetnic se v sobotu předvedl také rádiem řízený větroň s rozpětím křídel cca 4 metry. Zakroužil nad rybníkem, udělal dva nízké průlety (a rozehnal naši Sveu a Milanova Doriana) a potom přistál na travnaté pláži. Naštěstí vše dopadlo dobře, i když se tam pletli neznalí a zvědaví turisti.

My se nakonec okolo páté rozloučili a odjeli k domovu. V každém případě to byla pěkná akce, a pokud nás k ní parníkáři znovu přizvou, bylo by určitě fajn, kdyby nás s plachetnicemi přijelo víc. Však uvidíte na fotkách, že to bylo super!!!

Foto a text: Mrákotovi

 

Zmíněný fotograf v neoprenu se jmenuje Petr Kašpárek a úvodní foto článku je jeho fotografie. Michal Šenekel pro stránky minisail.cz udělal výběr z Petrových fotografií, hlavně těch, kde se v hledáčku objevil alespoň kousek plachty. Tak je vkládám níže a děkuji za možnost vložit tyto zajímavé fotografie na naše stránky.

Pokud chcete vidět více páry, určitě se mnoho fotek brzy objeví na www.monako.cz.

Jirka

Fotografie: Petr Kašpárek

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Milan | 12. 09. 2023

Také se přidám s děkováním. Ladousovy dík, že mě zbantošil se zůčastnit, Petru Stejskalovi za perfektní organizaci, všem Parníkařům za svělé přijetí, Lence, Pepovi a Pavlovi za to že také dorazili a já tam nebyl s plachetnicí dočista sám a také pracovníkům kempu kteří se o nás tak skvěle starali. To byly opulentní hody...
Bylo to tam fajn a těším se na příští rok znovu.

Milan | 12. 09. 2023

A velké DÍKY Petru Kašpárkovi za FANTASTICKÉ fotky!

ladous | 12. 09. 2023

Bezmála 400 fotek od Petra Kašparka najdete tady:
https://www.rajce.idnes.cz/monako/album/vyzlovka-230901

Já ještě dodám, že v regatě plachetnic byl po 5 kolech ve vánku následující stav (bez koeficientů):
1. Milan Dvořák 33:45
2. Pepa Mrákota 36:01
3. Pavel Mrázek 36:07

Na další kola díky průletům letadla už nedošlo, ale to přítomným jistě nevadilo. O body na této akci nešlo.

Příští rok jsou plachetničkáři zváni též, vodní plocha umožňuje postavit i druhé startoviště, což jsme letos nedělali. Kemp je zamluven na 6. až 8. září 2024.

PavelM | 12. 09. 2023

Čau, já bych chtěl poděkovat Ladousovi, který vložil pozvánku na tyhle stránky ! Jinak bych o tom nevěděl. Petr Stejskal , od parníkářů byl v komunikaci také velmi vstřícný a ochotný ! A protože jsem měl zrovna volno, hodil jsem loď do auta a přijel si chvíli zajezdit a požvanit. Atmosféra byla velmi příjemná a jistě tam bylo hodně věcí k vidění. Za mě podařená akce a příjemně strávený den. :-) Výše jmenovaným Dík ! :-)

Jiri Host Kreisel | 12. 09. 2023

Díky výše jmenovaným za možnost alespoň trochu nakouknout na atmosféru tohoto ojedinělého setkání páry a plachet ...
I když se říká, že pára vytlačila plachty, tady to jistě neplatilo 😊

Další články v rubrice

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 316
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz