neděle 21. červenec 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Úštěk 2024 - píše Bambinot

Úštěk 2024 - píše Bambinot

23.05. 2024 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Úštěk-2024-1-000.jpg
Úštěk-2024-1-000.jpg

Dne 16. 5. 2024 jsme se nenápadně začali slézat jak švábi na pivo v Úštěku na Druhé pláži v kempu Obzor. Jako hlavní pachatel, s kapsou plnou klíčů od celého kempu, jsem dorazil už okolo desáté hodiny dopoledne a z palet a prken vytvořil něco, co se dalo nazvat molem. Zatím co já jsem si užíval ve vodě posledního sluníčka při stavbě mola, zaměstnanci obce, na naše přání a z podnětu pana starosty Bc. Ondřeje Elíska, posekali celou pláž, abychom nemuseli courat po kolena v trávě. 
Po poledni dorazil Milan s Jirkou a vlekem plným našeho „cirkusu“. Součástí kempu bylo zastřešené sezení, tentokrát tedy nebylo nutné stavět velké stany, a tak z obvyklých činností nás čekala jen příprava závodních tratí a svážecího člunu. Bohužel, při stavbě trati došlo k nějakému nedopatření a do soboty nám „ryby sežraly“ jednu bóji. Já však jsem raději sežral langoše ze stánku. 

Pátek

V pátek 17. 5. v devět hodin dopoledne, již v plné sestavě, bylo slavnostní zahájení se vzpomínkou na starostu Hrádku nad Nisou, Mgr. Josefa Horinku. Pak rychle do města pro chlebíčky na večer a hurá do koloběhu jízd Áčka, Áčka, oběd, Béčka, zanoření hrocha do rybníku, Béčka, Áčka a Béčka. Prostě běžný koloběh… 
 

Jarda Zeman nám pro zpestření ukázal, jak se namáčí plachetnice, aby se zatáhlo rozeschlé dřevo (trup je z laminátu) a já, pro pobavení ostatních ukazuji, jak se noří hroch do vln. Díky navigování Standy a Michala nacházím potopenou plachetnici docela rychle. Nikoliv však šmátrající tlapu, ale napíchl jsem se na stěžeň. Každý dobrák, ať si domyslí. To nechám plně na fantazii těch, co neslyšeli můj komentář.
V pátek bylo počasí ještě skoro rozumné, pršelo krátce, dokonce jen dvakrát a vítr foukal. Bohužel mu nikdo neřekl jak, a tak foukal i na hraně pravidel a do toho nám občas poslal nějaký ten poryv pro pobavení všech.
 

 

Sobota

V sobotu mě probouzí divný zvuk, jo ten znám. Do ….. to je déšť. No déšť sem déšť tam „Déčka na vodu“, šup šup ať to všechno stihneme. Po té, co nám dal košem Jindra, tak Standa vytáhl doma ze šuplíku ještě jednu „postýlku“, aby byly tři … a Laďous tam nebyl zbytečně (já jsem potvora). Naštěstí, přes noc někdo domluvil větru a ten polevil a neprovokoval s poryvy. Zato déšť ukázal, že je. Abych nebyl jen negativní, sluníčko se také ukázalo, abych si mohl udělat pár fotek, třeba i do kalendáře. Rozjížďky v opačném pořadí než v pátek, do toho namačkat další jízdy Déček, opět v plném dešti a je tu večer. S Láďou se mořím nad úřadem a v deset odpadám do peří.

 

Neděle

V neděli nás budí sluníčko, ale jen aby ukázalo, jak dokáže být placatá voda, když nefouká. Postupně se schovává a trošku fouká, rychle odjet regatu, uklidit a po obědě rozchod do svých domovů.

 

 Děkuji Vám, že jste přijeli do Úštěku v takovém počtu, byť počasí nám nepřálo. No nepřálo, vlaštovky už nelétaly nízko, ale raději nelétaly vůbec. Velké poděkování patří všem, kteří mi pomohli s pořádáním závodů, jak rozhodčím, kteří trpěli v každém počasí u vody od rána do večera, tak Milanovi, že „cirkus“ přivez a Láďovi, že úřad vedl. Také děkuji obsluze kuchyně, že se nám o bříška postarala.

Mé obavy, že vše skončí jednou velkou katastrofou, se naštěstí nevyplnily. Jen doufám, že to nikdo neodmarodil.
Váš Bambinot první, poslední a jediný

Text i foto: Bambinot (první, poslední a jediný)

 

... a ještě výsledky 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jirka | 24. 05. 2024

No, je to takový sen každého webmastera. Pár dní po návratu mít dva články a dvě sady fotek k dispozici. První (po lehkém pošťouchnutí) poslal Bambinot. A pak, naprosto neočekávaně, poslala svůj článek Lenka. Na ten se můžete těšit... zítra? dnes? (už je po půlnoci a tak je vlastně zítra... )
V každém případě děkuji moc oběma "dopisovatelům".
Jirka

Další články v rubrice

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 316
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz