úterý 25. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Zamykání aneb konec sezóny 2010

Zamykání aneb konec sezóny 2010

03.10. 2010 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_033_001B
KR_033_001B

Stalo se již tradicí, že Zamykání vody a Jinolický kemp patří k sobě. Letošní zamykání bylo na tomto místě již potřetí – bylo tedy tak trochu jubilejní. Příjezdový den byl sice již v pátek, ale většina účastníků přijela až v sobotu.

Text: Jirka
Foto: Pepa M.; ZdeněkT. a Jirka

 

Stalo se již tradicí, že Zamykání vody a Jinolický kemp patří k sobě. Letošní zamykání bylo na tomto místě již potřetí – bylo tedy tak trochu jubilejní. Příjezdový den byl sice již v pátek, ale většina účastníků přijela až v sobotu.

 

 


Předpověď počasí opět nevěstila nic dobrého – názor, že termíny všech letošních soutěží měly být o týden posunuté se opět potvrdil. Nicméně v sobotu ráno nepršelo a foukal stálý vítr a tak v deset hodin mohla být odstartována první regata. Startovní pole bylo trochu prořídlé – letošní úroda soutěží vypotřebovala rodinou přidělený volný čas mnohým ze zdravého jádra českého minisailu. Naopak navíc se na břehu objevil Miloš (Kutil) Kvapil se svou Stormy Weather, kterou jsme měli možnost vidět již v Jablonci. To ještě nevěděl, jaká role na něj čeká v závěru setkání... A také ze Slovenska dorazil Štefan Ábel se svým škunerem Sultana (NSS-C) a také Peter Kozák se Sailorem.

 

 

Jízdy probíhaly za relativně stabilního jihovýchodního větru. Pár kapek sice spadlo, ale svatý Petr nad Jinolicemi držel otevřený deštník po celý den. Podařilo se odjet celkem pět hodinových jízd v tomto jednom dni. Jinolice se tak opět ukázaly jako velmi  vhodná voda pro naše soutěže - i při stálém větru se na vodě netvoří velké vlny.

 

 

 

Závěr soutěžního dne patřil vyhlášení Osobnosti českého minisailu 2010. Opět s velkou shodou v názoru jsme letos vybrali Zdenka Tomáška, který pro (nejenom) tuto kategorii udělal mnoho. Vždyť si snad ani nedovedeme představit, že by se nepohyboval na startovišti, neodcházel s kufříkem počítat výsledky a to nemluvím o té spoustě diplomacie, kterou musel a musí uplatnit, aby celý seriál vůbec běžel tak jak jsme zvyklí.  Zdeněk dostal všemi podepsaný „certifikát“ a inspirativní knížku od minisail.cz, plnou krásných lodí. Při předávání a přání, aby se Zdeňkovi podařilo najít čas na stavbu své lodě jsem měl smíšený pocit – ano, rádi bychom Zdeňka viděli s rádiem na startu, ale kdo bude dělat to vše ostatní???
Ale to neřešme – vždy to nějak bude a Zdeňku, pusť se do toho!

 

 


Po jízdách začalo krápat (Svatý Petr sklapl deštník) a sobotní večer propršel. Pršelo bohužel i ráno, v neděli, a tak byl ten, kdo zamkne vodu v roce 2010 vybrán podle výsledků odjetých jízd – ne jak je zvykem vítěz závěrečné regaty. Bylo to velké překvapení – benjamínek mezi námi, Miloš Kvapil se svou Stormy Weather zvítězil v obou závodech. A tak Miloš zamkl vody pro tento rok. Myslím, že až se Miloš zlepší v odhadu u bójí a získá jistotu při jízdě, bude tato velká Stormy Weather stálým účastníkem bojů o čelná místa.

 

 

Letošní sezóna byla opravdu nabitá, začala třídenním Evropským pohárem na Kristýně, pokračovala dvěmi dvou-soutěžemi v Jinolicích a Netolicích, prázdniny patřily vydařeným setkáním v Kolíně a na Velkém Dářku. A myslím že i závěr sezóny NSS na Jablonecké přehradě se vydařil. Letošní akce byly trochu pronásledovány deštivý počasím, ale na druhou stranu nikde nechyběl vítr (někdy jej bylo až příliš). Pokud tedy správně počítám, sedm setkání, z toho čtyři třídenní, během pěti měsíců – to už je pořádná porce jízd a času stráveného na vodě a u vody.   


 
Výsledky Zamykání 2010
Text:  Jirka
Foto: Pepa Mrákota, Zdeněk Tomášek a Jirka 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz