pátek 26. únor 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Krátká zpráva z Plzně 2011

Krátká zpráva z Plzně 2011

06.06. 2011 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_035_003B
KR_035_003B

Přestože se jednalo o dvousoutěž, tak jsme ji zvládli odjezdit během soboty vyjma jedné jízdy, kterou jsme si nechali po domluvě na nedělní dopoledne. Byla to svým způsobem výhra, protože páteční den byl deštivý a teprve k večeru, když jsme se začali sjíždět, se počasí začalo lepšit.

 

 

 

Přestože se jednalo o dvousoutěž, tak jsme ji zvládli odjezdit během soboty vyjma jedné jízdy, kterou jsme si nechali po domluvě na nedělní dopoledne. Byla to svým způsobem výhra, protože páteční den byl deštivý a teprve k večeru, když jsme se začali sjíždět, se počasí začalo lepšit.

Celkem nás dorazilo 13  (8 NSS-A, 5 NSS-B/C) a když se objevil Petr Lukeš, hlavní rozhodčí, tak jsme byli kompletní. V sobotu mu se zapisováním pomáhal Ota Holan, který se kolem plachetnic také rád pohybuje. Během dne se počasí vylepšovalo, ráno se slunce sotva prodíralo mraky a v poledne už pěkně připalovalo. S tím souvisel i nestálý vítr během dopoledne, který měnil sílu podle toho jak slunce střídavě prohřívalo břeh Boleveckého rybníka.

 

 

 

Na druhé straně rybníka probíhaly závody dálkových plavců a od motoráku pořadatelů čas od času dorazily velké vlny, které naše model pěkně pohoupaly. Nevím jak to bylo u ostatních kategorií, ale přistávání v doku mohlo být dramatické. Také jsme měli zvukový přehled o výsledcích a dění v závodu – například Jaroslav Pešek si vedl velmi dobře. Proto asi nebyl s námi. Z druhé strany také přiveslovala na plováku VIP návštěva – známý jachtař David Křížek, který je členem místního klubu jachtařů.

 

 

Odpolední vítr mírně zesílil a také začal být pravidelnější a tak se nám nechtělo končit. Při tomto počtu modelů jsme samozřejmě jezdili dohromady. Na startu se objevil Dorian Jirky Malhauze a kajutovka Fairwind Mirka Korandy (ten vypadal velmi spokojeně a tak možná máme další přírustek do naší minisailí „rodiny“).

 

 

 

Určitým „osvěžením“ byla Ladousova Legend. Ta se z rákosí, kde byla „zakotvena“, sama rozhodla pro výpravu napříč rybníkem. Uvolnila se a než jsme se vzpamatovali a zjistili, že Ladous má vysílač rozebraný a sám zmizel pro nové baterie, tak už Legenda mazala v přímém kurzu někam mezi plavce na druhé straně. Ladouse se naštěstí podařilo rychle přivolat a tak jsme mohli v klidu vychutnávat její rychlou jízdu v ideálním kurzu, než Ladous zprovoznil rádio. Naštěstí to zvládl rychle a loď obrátil ještě včas.
Když jsme dojezdili pátou jízdu, tak jen obava z vybitých baterií nás zahnala na večeři. Tím skončil závodní den a večer se sedělo a povídalo – tak jako vždy.

V neděli bylo nádherně, slunečno a pravidelný vítr. Poslední jízdu jsme rychle zvládli a čas do vyhlášení výsledků jsme většina trávili volným poježděním. To byl také vhodný okamžik pro kolování RC souprav tak si snad každý vyzkoušel, jak to jezdí jiným. Dopoledne uteklo a po slavnostním vyhlášení jsme se rozjeli domů.

 

 

Domácímu klubu KLoM Letkov děkujeme za pořádání soutěže, výběr místa (kemp je slušný i když chatky nejsou vybaveny nádobím – musím si pamatovat pro příště). Na druhou stranu je potřeba říct že NSS není náročné, je soběstačné a například rozhodčí si sám natáhne i sbalí trať – díky Petře, jsme rádi že sis nás vybral ;o)

 


Jirka

     

výsledky Lo17 a Lo18 / 2011

 

 

 

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Únor 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Log
Článků: 256
Akcí: 13
Uživatelů: 92
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz