sobota 25. květen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Okolo Ostrova Open regata - Memoriál Karla Egrta 2014

Okolo Ostrova Open regata - Memoriál Karla Egrta 2014

03.06. 2014 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_069_001B
KR_069_001B
Zhruba po roce jsme se sešli s modely plachetnic u retenční nádrže N1 Stodůlky na pražských Lužinách, a to v neděli 11. května 2014. Termín týden po Kristýně nebyl co do účasti plachetničkářů s maketami NSS již při plánování příliš šťastný, ale lépe to při pohledu do kalendáře nešlo. 
Ladous 


Zhruba po roce jsme se sešli s modely plachetnic u retenční nádrže N1 Stodůlky na pražských Lužinách, a to v neděli 11. května 2014. Termín týden po Kristýně nebyl co do účasti plachetničkářů s maketami NSS již při plánování příliš šťastný, ale lépe to při pohledu do kalendáře nešlo. 
Přiznávám, že zde jsem se trochu zachoval jako strýček Skrblík a naplánoval akci tak, aby se konala o stejném víkendu jako parníkářská Vyžlovka 2014 a abych nemusel s naloženým vlekem vyjíždět z Písku tak daleko dvakrát. Díky Přemkovi Mudrovi se mi to povedlo - má garáž kousek od Lužin. Tímto mu děkuji za poskytnutí azylu.

 

 

O úvodní slovo se postarala paní Egrtová, která dorazila i se syny. Pak již následovaly dvě běžné soutěžní jízdy. První na 7 kol, druhá na 5. Místo třetí jízdy byla vyhlášena regata. Od původního záměru, aby i modeláři podobně jako plachetnice museli obejít celou nádrž, jsme upustili, jelikož nám Karlík tam nahoře letos dopřál protekci, a tak celé soutěžní odpoledně provázel svižný vítr. Být to akce seriálu MiČR anebo jiná celovíkendová, jistě bychom některé jízdy zrušili, protože foukalo až moc. Nicméně nikdo z přítomných si na neregulérnost podmínek nestěžoval. Jen ta regata by musela být za klusu, což s ohledem na věkový průměr účastníků nelze riskovat - navíc na dva okruhy. 

 

 

Do soutěže se zapojilo celkem 8 modelářů. Někteří statečně bojovali celé odpoledne, jiní museli pro technickou závadu odstoupit a další si z časových důvodů dali třeba jen jednu jízdu. Přeci jen jsme v Praze, kde každý někam spěchá. Třeba na přenos formule 1, jako jeden z účastníků dopoledního Poháru modelů hasičských lodí 2014... No comment.

 

 

Milou návštěvou nás poctili Jitka Klimentová a Jindra Culek, který vzal příručního Atola. To aby mohl tlačit kočárek. Z nováčků zmíním klubového kolegu Dadu alias Drahomíra Hromádku, který se konečně nechal vyprovokovat a sestavil stavebnicovou Janetu. Jako každý jiný nováček měl potíže přinutit model plout kýženým směrem, ale na první plavbu s plachetnicí to nebylo zlé.

  

Na startu se sešly jen plachetnice, které oplachtěním spadají mezi NSS-A. Ale jen oplachtěním, protože to byla převážně všehochuť. Ale to nevadí, jelikož jsem se letos poprvé rozhodl nasadit koeficienty NSS. Jaké bylo moje překvapení, když i po přepočtu vyhrála metrová F5E, si neumíte představit. Nicméně jsem si tímto pokusem dokázal jedno - učinit náležité výpočty u vody bez počítače během krátké chvíle moc dobře nejde, takže mohu být vlastně rád, že se sešlo tak málo modelů. Přijet jich dvacet, počítám až do večera.
Co říci závěrem? 
Zhruba za rok si akci zopakujeme. Už po šesté... Zdá se mi to jako včera, když jsme ji pořádali poprvé a Karlík to s Pen Duickem všem „natřel“.

Pro Minisail.cz
ladous

P.S.: Přemka Mudru ve výsledkové listině nevidíte, protože se mu rojily včely.

Výsledky:www.klom.cz
Více fotek:ladous a Petr Stejskal


Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Log
Článků: 313
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz