středa 12. květen 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Velký Vřešťov poprvé a na jedničku

Velký Vřešťov poprvé a na jedničku

02.06. 2016 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Velký Vřešťov 2016  001.jpg
Velký Vřešťov 2016 001.jpg
Pořádající předseda klubu Bílá Třemešná Zdeněk Kopecký mne požádal alespoň o krátký článek o soutěžích seriálu MiČR NSS ve Velkém Vřešťově. Nejsem si tak úplně jistá, jestli zachytím i něco z toho, co se odehrálo mimo stolek zapisovatelů, protože jsme se s Hankou a Martinou od stopek, seznamu závodníků a tužky moc nehnuly.
 
Většina závodníků přijela už ve čtvrtek, protože jak se traduje, první den nebo spíše večer je nejlepší. První na startoviště dorazili jako vždy jablonečtí s technickým zázemím a vzhledem k tomu, že to mají nacvičené, zakrátko bylo postaveno hlavní stanové ležení s dostatkem místa jak pro lodě, tak pro posezení. V chatkách jsme se ubytovali hned, jak paní správcová vymetla pavouky a nedočkavci dali i lodě na vodu.
 
 
 

 

 
V pátek ráno už byly vyrovnány lodě „A“ podél rybníka ke statickému hodnocení a po přivítání a zahájení začaly jízdy. Vzhledem k nedostatku rozhodčích se statické hodnocení lodí „B“ a D“ provádělo později ve „volném čase“, neboť rozhodčí nelze ani půlit ani klonovat. Byla postavena i trať „D“, a tak se první soutěž odjela celá v pátek, i když to bylo někdy čekání na vítr. Ale kategorie „G“ s Kubou alespoň neměla moc práce a nedocházelo ani k dramatickým situacím. Večer jsme si poseděli a pozpívali a to i ti, kteří tvrdili, že se s námi ve čtvrtek vůbec neviděli.
 
 

 

 
Druhý soutěžní sobotní den proběhl ve stejném duchu jako páteční, ale vzhledem k avizovanému dešti jednotlivé jízdy navazovaly téměř bez přestávek. Pouze v poslední jízdě se začal zvedat vítr a obloha výhružně temnět. Jízda se dojela, lodě uklidily, stany zabezpečily a bouřka nás zastihla pod stanem u prostřených stolů. Tři dny strávené na čerstvém vzduchu u vody zapůsobily na velkou část účastníků a tak jejich řady začaly u stolů již brzy řídnout a pelíšky se zaplňovat. Vždyť je třeba vydržet ještě nedělní regatu, vyhodnocení a cestu domů.
Nedělní ráno přineslo nový prvek, a to kontrolní měření vodorysky, plochy plachet a vážení modelů na prvních třech místech. Po loňském pokusném počinu na Sandberku a na Dářku a po dohadech o náhradním trojúhelníku je to první pokus o kontrolu údajů v technických průkazech, byť necejchovanými měřidly. Měření probíhalo za obveselení a poznámek přihlížejících, ale každý začátek je těžký a příště to čeká zase někoho jiného.
 
 

 

Regata odstartovala dle plánu v deset za účasti osmnácti lodí a jela se kolem bójí obou startovišť a tak se lodě pěkně rozdělily, což je pro nás zapisovatele dobré, i když nejčastější naše používané výkřiky jsou „ze směru“ nebo „nevidím“, protože pro závodníky nejlepší stanoviště je před stolkem s časomírou. A hlášení průjezdu raději nekomentujeme.
Jarda všechny výsledky zpracoval a tak chvíli po obědě proběhlo vyhodnocení. Všichni na stupních vítězů byli mile překvapeni – tradiční poháry vystřídaly dekorované talíře a nádherné diplomy obdržela i bramborová místa. Věcné ceny pak daly na vědomí, že soutěže byly pod záštitou hospodského.
 
 

 

 
Za všechny si troufám říct, a počet 32 lodí tomu nasvědčuje, že soutěž ve Velkém Vřešťově se povedla a nikdo nebude proti, abychom si to třeba příští rok zopakovali.
 
Děkujeme Ti Zdeňku...
 
Text: Irena Rosenbergová
Foto: Láďa Bláha, Pepa Mrákota, Jiří Kreisel
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jirka | 02. 06. 2016

A díky také rozhodčím, pár z nich mělo premiéru, zvládli to skvěle pod taktovkou hlavního - Jardy Peška.

ladous | 06. 06. 2016

Jen to přeměřování modelů by příště mohlo probíhat bez diváků. A když už, tak vybírat vstupné jako do cirkusu ;-).

Jirka | 02. 06. 2016

Zdeňku díky za príma víkend... jen ten vítr domluv do Buňkova líp: Příhodný a stálý - však to znáš ;o)
Jirka

ladous | 06. 06. 2016

Anebo alespoň takový, jaký byl ve Velkém Vřešťově - sobotní poslední jízda se mi velmi líbila. Konečně jsem nemusel trnout, zda se s trimaranem otočím kolem bójky než ho vánek snese na břeh. Adrenalinové chvilky, kdy to pádilo po jednom trupu, jsou rozhodně zábavnější.

Další články v rubrice

Log
Článků: 258
Akcí: 14
Uživatelů: 95
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz