středa 20. leden 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Hrabovo (SK) 2017

Hrabovo (SK) 2017

09.06. 2017 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Hrabovo 2017 001.jpg
Hrabovo 2017 001.jpg
 
S výletem na Slovensko za přáteli modeláři jsem koketoval již od okamžiku, kdy se mi do rukou dostaly propozice. Krásné prostředí a nová voda s příslibem stálého větru mě lákala čím dál víc, jenže jsme s Lenkou vyhodnotili situaci tak, že díky nahuštění termínů domácích soutěží a povinnostem doma není možné strávit na Hrabovu celý víkend.
 
 
 
 
 
 
 

Když už bylo zřejmé, že v sobotu 27.5. bude pěkné počasí, rozhodl jsem se pro jednodenní výlet. V pátek jsem narovnal lodě do auta. Tentokrát jsme vezli Jester, aby si ji Lenka trochu osahala před Polskem, a Machichaco, protože Jolie Brise se nevyplatí na jeden den sestavovat.  V sobotu jsme vyjeli ve tři ráno a čekalo nás pět hodin jízdy.V Ružomberoku jsme přejeli odbočku a navigace s námi trošku laškovala, takže díky místním jsme nakonec dorazili na místo, i když zákazem vjezdu a po křížové cestě. Následovalo přivítání se všemi známými i neznámými a stavění lodí. Pořadatelé připravovali startoviště. Bójky byly již na vodě a pěkné bylo, že místo dvou krajních bójí byly na trati umístěny „majáky“.

 

Původní pojetí setkání „přijeďte si zajezdit“ se změnilo na „Mezinárodní mistrovství Slovenska NSS“, zahájené hymnou. Vypadá to, že díky názvu se dostalo akci podpory od místních zastupitelů a města. Pořadatelé také vyvěsili vlajky, ale trošku jim nepřál vítr a celá vlajkosláva párkrát skončila v rákosí. 
Každé pořádání podobných akcí je třeba podpořit a my to udělali naší účastí. Jezdilo se ale podle pravidel „pojďte si zajezdit“, to znamená bez bodování a hendikepů, jen tak na pořadí. Kolik bylo najednou na vodě lodí ani nevím, ale zaslechl jsem, že by se jich tam stejně víc nevešlo. Takže účast hojná.  Jednotlivé jízdy šly jedna za druhou. Jediná větší pauza byla plánovaná na oběd, který zajistil pořadatel a dovezl jídlo až na místo. Mimochodem, pochutnali jsme si všichni na výborné polévce a salátu s řízkem. 
 
Zajímavý byl přístup do vody. Molo, které bylo určitě fajn pro nastupování do pramice, jsem si na rozdíl od ostatních netroufl používat, abych neskončil ve vodě. Objevili jsme ale jiné molo, podstatně nižší, kus od startoviště, ze kterého jsme vyplouvali. Takže jsem se docela nachodil. 
 

Jinak vládla všeobecná pohoda podpořená krásným prostředím, příznivým počasím a modeláři, kteří se nikam nehnali a nechali bez poznámek i několikeré zadunění lodních trupů. Musím ještě připomenout, že za naše barvy se také zúčastnili Marta a Pavel Urbančíkovi s lodí Charlotte.

 

 
V podvečer jsme připravili naše lodě na převoz a po rozloučení s kolegy modeláři jsme se vydali k domovu příjemně unaveni celodenním pobytem na slunci a čerstvém vzduchu, což není pro řidiče příliš dobré. Lenka to prospala a děkovala mi, že jsem ji v pořádku dovezl domů. Po jedenácté hodině jsme již seděli na zahradě u jezírka, popíjeli vínko a probírali zážitky. 
 
 
A to je asi vše. Chtěli jsme oplatit účast kamarádům ze Slovenska, kteří k nám váží stejně dlouhou cestu, aby se s námi potkali na vodě, a to se nám určitě povedlo 😊.
 
S pozdravem AHOJ
Pepa a Lenka Mrákotovi
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
PeterP | 12. 06. 2017

A ešte som chcel poďakovať Pepovi nielen za pekný článok a fotografie, ale aj za to, že na kvôli Hrabovu išli s Lenkou na otočku tak dlhú cestu.
Škoda, že ste nemohli ostať do nedele.

PeterP | 12. 06. 2017


Hrabovo - výsledky
26. - 28.05. 2017

Kategória NSS-A
Peter BEREC Bratislava BMW ORACIE RACING 59
Gabika PODHORNÁ Bratislava SAPHIR 113
Ivan DEMETER Bratislava ANITRA 150
Josef MRÁKOTA Pardubice MACHICACO 314
Štefan ÁBEL Bratislava WIKING 482


Kategória NSS-B
Juraj KAROLUS Bratislava TUIGA 181
Peter KOZÁK Bojnice MISTRÁL 206
Peter PODHORNÝ Bratislava SEA BIRD 248
Ján NEUPAUER Pezinok LELANTA 256
Karol KOŠŠUTH ml. Ružomberok SMERALDA 297
Artúr ŠEBEK Košice BERBICE 517

Kategória C
Pavel URBANČÍK Frýdlant n.O. CHARLOTE 325
Lenka MRÁKOTOVÁ Pardubice JESETER 389
Karol KOŠŠUTH Ružomberok PAOLA 520

ladous | 09. 06. 2017

Těší mě, že se akce vydařila - snad si příští rok včas všimnu případné termínové změny a nepřihlásím se někam jinam.

Ne, že bych vyloženě prahl po výsledkové listině, ale něco takového by se šiklo, aby si našinec k případně neznámým modelům z fotek doplnil jména.

Jirka | 09. 06. 2017

Díky Pepovi a Lence za zprostředkování dojmů a obrázků z povedené akce, rád jsem vložil na stránky.
Také díky za to, že vážili dlouhou cestu na oplátku za cesty slovenských kamarádů k nám. A v neposlední řadě díky Urbančíkům, že se také zúčastnili a pochlubili se krásnou lodí s latinskou plachtou. Škoda, že ji u nás nevidíme častěji.
Jirka

Další články v rubrice

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 253
Akcí: 13
Uživatelů: 92
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz