čtvrtek 25. červenec 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Sedm let stránek - PF2015

Sedm let stránek - PF2015

31.12. 2014 | Úvod Vložil(a): Luky
PF2015_minisail_cz.jpg
PF2015_minisail_cz.jpg

Tak je to zase tady… Přírodě se podařilo dosypat něco sněhu a stlačit rtuť teploměrů do záporných hodnot, obchodníci se “zábavnou” pyrotechnikou si mnou ruce a lidé kolem pilně zkouší, co dá větší ránu, aby to mohli ještě ráno na silvestra dokoupit. Alespoň tak to já vidím a slyším kolem. Ano, rok 2015 je za dveřmi, připraven, a možná lépe než my.

I stránky minisail.cz se připravují, a to již na osmý rok své existence. Pravda, zvenku se zdá, že usnuly zimním spánkem, ale na pozadí se připravuje něco nového… Rád bych Vám trochu přiblížil, co bude se stránkami dále.

Když jsem na podzim roku  2007, nabit dojmy ze setkání na Křetince, zařizoval doménu, serverový hosting a prokousával se svými prvními pokusy o webovou stránku, neměl jsem potuchy, co vše je s tím spojeno - zejména objem času a práce při psaní a vkládání každého článku. První verze stránek, která byly spuštěna v prvních minutách roku 2008 Borkem Dvořákem, vydržela jen několik měsíců. Několik článků, které na ní byly zveřejněny i tak začaly formovat skupinu příznivců, kteří si doménu minisail.cz zapamatovali nebo dokonce uložili mezi oblíbené stránky. 

Naštěstí, a dodnes to beru jako šťastný okamžik pro nás všechny, se objevila nabídka na nasazení redakčního systému jeho autorem, Lukášem Stanislavem. Redakční systém totiž ulehčuje vkládání příspěvků tím, že se stará o to aby se vše vložené správně zobrazilo a bylo provázáno s menu stránek. Lukáš mi pomohl s  aplikací svého systému a jeho přizpůsobením potřebám stránek. A samozřejmě také radou a pomocí při rozběhu a hlavně při technických problémech, které v prostředí internetu čas od času nastávají.  A tak se stránky dočkaly diskusního fóra a galerií, jednotného grafického vzhledu a hlavně stabilní funkce. Za celých sedm let jsme pouze jednou řešili problém s napadením fóra nějakým “internetovým robotem”...

A to také ukázalo, že je potřeba stránky modernizovat. Lukáš mezitím nezahálel a vyvinul další generaci svého redakčního systému, který úspěšně využívá pro své zákazníky. Nový systém je svou koncepcí připraven na dnešní požadavky a to i pro zobrazení na mobilních zařízeních - tabletech a chytrých telefonech. A tak, když mi Lukáš nabídl letos na podzim přechod na tento nový systém (popravdě, nabízel mi to již nějakou dobu), rád jsem souhlasil. V listopadu jsem navrhl nové členění stránek a odsouhlasili jsme si novou grafiku stránek, kterou zajistil opět Lukáš. Práce na vzhledu stránek se ujal profesionální grafik.

V tuto chvíli jsou již stránky naplněny všemi články z předchozí verze a řeší se přetažení obsahu diskuzního fóra a registrace uživatelů stránek. U registrace na stránkách budu potřebovat Vaši pomoc - nechci ji jednoduše “přetáhnout” ze stránek původních a to z důvodu, že bych rád aktualizoval všechny údaje. Prosím tedy, jakmile budou stránky spuštěny, o Vaši novou registraci. Předpoklad spuštění stránek je v měsíci lednu. Věřím, že prostředí nových stránek a lepší orientace v jejich obsahu Vám budou odměnou za novou registraci.

Takže po sedmi letech nový start stránek. Co jim popřát do nového roku? Určitě přízeň Vás čtenářů, ale hlavně také přízeň těch, kteří jsou a budou ochotni něco vyfotit, napsat k tomu pár slov a poslat na info@minisail.cz To je to, co stránky nejvíce posune dopředu a potěší všechny, kdo je čtou.

PF2015_minisail_cz

 

Za sebe přeji všem pevné zdraví, šikovné ruce jak v dílně, tak i na vodě, veselou mysl a životní optimismus, ke kterému nám pomáhá tento náš krásný koníček. 

Jirka Kreisel

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 316
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz