sobota 13. duben 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Ohlédnutí za rokem 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

30.12. 2018 | Úvod Vložil(a): Jirka
PF2019.JPG
PF2019.JPG
Dovolte mi opět malé ohlédnutí za rokem 2018. Vždy se snažím nějak tak shrnout uplynulý rok a subjektivně, ze svého pohledu, jej popsat. Jsem veden tím, že „paměť je prázdná“ a už mnohokrát jsem na stránkách minisail.cz hledal, kdy se co stalo…
 
První a trochu sólovou akcí byl brzký jarní výlet na Fühlingen See u Kolína nad Rýnem. Ten jsme si užili jen ve třech, příjemným překvapením byla také účast kamarádů z Polska. Milé přijetí a průběh setkání s bezprostředními dojmy jsou zachyceny v článku.
 
Úvodní setkání na Kristýně proběhlo snad bez větších problémů, i když se práce na okolí nádrže zpozdily a nebylo vše hotovo. Asi větším překvapením byly náznaky, že ta další, která nás (nakonec) čeká v roce 2019 možná vůbec nebude a nebo bude pořádána v režii jiných. Jak se ukázalo v průběhu roku, byla to první vlaštovka jistých změn právě v pořádání setkání v sezóně.  
Další setkání znám jen z povídání jiných, kalendář akcí se mi trochu kryl s mým osobním. Jsem rád, že se vždy našel někdo, kdo zachytil atmosféru jak textem, tak i fotografiemi a videem. Dvě dvojsoutěže proběhly v Třeboni a v Břehách u Přelouče. Ta první byla bohužel poznamenána slabou účastí plachetničkářů (byla spojena s F-kaři) a druhá, jen pro plachetnice přilákala více modelářů – i kamarády ze Slovenska. 
 
Ukázalo se, že další dvě prázdninové (NSS-H) trvalky, Kolín a Velké Dářko, jejichž tradice je velmi dlouhá (Kolín 2010 a Velké Dářko dokonce 2008!), byly letos pořádány jen díky pomoci jiných. Kolín se dokonce místně přesunul do Břehů u Přelouče (Buňkov) a nutno pochválit Zdeňka Kopeckého za rychlé rozhodnutí a přeorganizování po neočekávaném výpadku tradičního místa, Sandbergu, na poslední chvíli. S Velkým Dářkem zase pomohla organizačně Michalovi vydatně Irča a Vláďa.
 
Dalším výletem za hranice v roce 2018 byla návštěva polského Skarzyska, kam mimo tradičních účastníků z MK Slezsko vyrazili i z Pardubic. Zářiové Jinolice se jevily jako standardní závěrečná dvojsoutěž Seriálu MiČR 2018, i když s malým překvapením pro F-kaře. Ti se museli spokojit s jednou tratí, kvůli zarostlému dnu Jinolického rybníka, zřejmě po slunném a teplém létě. Nicméně vše se odjelo a i pro plachetnice foukal vítr příznivý a stálý. Závěr sezóny je již po léta spojen s Těrlickou přehradou a v tomto roce tomu nebylo jinak. Účast skvělá a pestrá, jak se na poslední setkání sluší a patří.
 
 
MinisailPL_logo
 
 
Další událostí, která má také letopočet 2018, je vznik stránek www.minisail.pl Je to fajn, že i kamarádi v Polsku mají své webovky, které jsou živé a přibývají na nich další a další články. Za jejich vznikem nehledejte nikoho jiného, než Michala Daranovského a pár dalších dobře známých tváří – však jsou v záhlaví všichni vyfoceni.
 
 
 
 
 

A rok 2019?

Věřím, že se opět budeme setkávat a těšit se z našeho společného hobby. A snad se opět vždy najde pořadatel, který se rozhodne udělat něco navíc, snad jen pro ten pocit, že se potkáme, zajezdíme si a potěšíme se navzájem svými modely, které tak hezky vypadají na vodě. K tomu všem přeji vše dobré, pevné zdraví a štěstí při cestování na akce roku 2019.
 
Jirka Kreisel
30.12.2018
P.S. Děkuji za Pfka ;o)
 
Logo_2019s
 
 
 
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jiri Host Kreisel | 30. 12. 2018

Díky všem přispěvatelům k obsahu stránek. Těším se na zprávy ze zimních loděnic nebo se nic neděje?

Jirka

ladous | 05. 01. 2019

V píseckých zimních loděnicích se tradičně nic neděje. Sice započaly nějaké práce na modelech, leč netýká se to plachetnic, nýbrž parníků...

Diář na rok 2019 se bleskově zaplnil a v hlavě začíná šrotovat, jakým způsobem některé akce skloubit. Nejtěžší to bude v případě záměru návštěvy letního Buňkova a MS v Bánku. Sice na sebe krásně časově navazují, leč zasahují do tří pracovních týdnů, tudíž panuje obava, že státní chlebodárce nebude mít pro takovou absenci v kuse pochopení.

Další články v rubrice

Log
Článků: 310
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz