neděle 03. březen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Logo minisail.cz má deset let

Logo minisail.cz má deset let

16.10. 2017 | Krátké zprávy Vložil(a): Jirka
logoMinisail.JPG
logoMinisail.JPG
 
 
ano je tomu deset let, kdy jsem se rozhodl se více zapojit do dění kolem našich malých velkých plachetnic. A výsledkem bylo nejenom logo...
 
Určitě velkým impulsem pro mne bylo první setkání modelů historických plachetnic pořádané mimo oficiální akce v kalendáři KLoM. To se konalo na Křetince u Svitav a pořádal jej Michal Medvěděv o víkendu 5. - 7. října 2007.  Článek o tomto setkání jsem tehdy zveřejnil ještě na Monaku, které mi poskytlo prostor pro mé první články z Duchcovských Barbor a také moje další texty věnované modelařině. Nicméně jsem přemýšlel i o stránkách, které se věnovaly modelům plachetnic výhradně. A tak jsem se rozhodl vytvořit takové stránky ve vlastní režii.
 
Začal jsem hned 12. října 2007 zaregistrováním - zakoupením internetové domény www.minisail.cz , koupí několika knih se zavádějícími názvy jako Web snadno a rychle, Internetové stránky jednoduše a pod. Na papír jsem si začal čmrkat nějaké rozložení menu a textu na stránce a najednou vyvstala potřeba mít nějaký grafický objekt - symbol, který by odkazoval na vstupní stránku celého webu - tzv. homepage. Tedy nějaké logo.
 

logoMinisail_1

 
 
Takže během pár dní vznikla první verze loga. Přesně je datována 17.10. Poprvé a myslím že jenom  jedenkrát byla použita v dopisu, který jsem rozeslal elektronicky 21.10. svým kamarádům. S Karlíkem Egrtem jsem se setkal o několik dní později osobně v Liberci v restauraci Na Rybníčku a vše jsme probrali. Zmíněný dokument přikládám, asi ho někteří budete číst poprvé. Je zajímavé, že některé uvedené myšlenky platí stále, ledacos se už i mezitím stalo. Určitě však zcela padlo omezení počtu krystalů, které tehdy opravdu byl problém, který je dnes jen historie.
 
Logo ještě do konce roku 2007 zažilo “facelift”. Nějak se mi nakonec nelíbilo a tak jsem na něm dále pracoval. Výsledek znáte a vlastně poprvé (a ne naposled) se objevilo na stránkách minisail.cz, jejichž spuštění se kvapem blížilo. Ale to připomenu příště.
 
logoMinisail_2
 
 
 
Ještě jedna věc, blíží se desetiletí minisail.cz, a na našich bleděmodrých tričkách se už objevila nejedna skvrna či dírka… Chci se zeptat vás všech, zda by jste měli pro příští sezónu zájem o trika nová - jubilejní? Nemyslím stejná. Ta první jsme získali za velmi dobrou cenu díky Vráťovi a jeho kamarádovi. To už dnes není možné. Ta první jsem prodával několik let a sám nejedno odčerpal. Teď bych to ale raději udělal přímou poptávkou zájemců - s cílenou velikostí a se znalostí prodejní ceny pro každého zájemce. Vítám Vaše reakce pod článkem, podle toho se budu / nebudu věci věnovat.
 
Jirka  
 
 
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Lenka | 21. 10. 2017

Ahoj Jirko a ostatní kamarádi,
musím přiznat, že my Pardubáci jsme už přišli k hotovému, protože v době vývoje webu jsem já ještě vůbec netušila, že existuje taková parta bláznů :-). Na druhou stranu si velice dobře pamatuji první Kristýnu, kde Jirka nabízel minisailová trička, což všichni zúčastnění uvítali jako skvělý nápad, takže u nás doma se vyskytují tři kousky. Taky je pravda, že ty Pepovy dvě trika jsou takový vybledlý, asi věčným pobytem na sluníčku a mým praním. To třetí schovávám v mé skříni (protože je moje), ale vzhledem k tomu, že je to velikost XL, tak jsem do něj zatím nedorostla (a doufám, že se mi to ani v budoucnu nepovede :-) ).
Tak, po dlouhém úvodu krátká objednávka: pro Pepu 2 x vel. XL, pro Lenku 2 x vel. M.

Všechny Vás zdravíme z Pardubic a těšíme se na novou sezónu, s některými s Vás třeba i na "předsezónní setkání" :-).

Lenka a Pepa

Milan | 18. 10. 2017

Tak už je to 10 let? Pamatuji si první verzi stránek jako by to bylo včera. Na pozadí byla myslím nějaká holandská plachetka. Asi tjalk...
Ten čas letí.

Jinak co se triček týče, vzal bych si 2 ks velikosti XL.

Milan

PavelM | 17. 10. 2017

Jirko zdarec,
dík za článek o historii stránek ! Bral jsem to ,že jsi administrátor, ale nevěděl jsem, že je to celé Tvůj počin.
Opravdu chválihodné !! Ani si občas neuvědomuje, jak nám taková komunikace usnadňuje život.

Co se týká loga a triček. Já sám, jako nově příchozí mezi modeláře, když jsem viděl, že je kdekdo na sobě má, jsem se na to i někoho ptal, jako jestli se dají někde opatřit, že bych logo dozadu na auto, nebo tričko zakoupil.
Dostalo se mě odpovědi, že to byla jednorázová akce, která proběhla už někdy, tak jsem to dál neřešil.
Chci tím ale říci, že je to věc, které si člověk všimne !!

Takže k dotazu , jestli by byl zájem odpovídám, že osobně se zavazuji k odběru 3 kusů triček,
pokud by k jejich výrobě došlo.
Zdravím Pavel

Jirka | 17. 10. 2017

Díky Pavle za pochvalu. Je to tak, že po třech měsících běhu "prvních stránek" uplácaných podle knížek, které jsem zmínil, jsem dostal nabídku na "překlopení" do redakčního systému od Lukáše Stanislava. Od té doby se starám o náplň a on zase aby vše běželo. A je to výborná spolupráce. Chvála patří také jemu. Poslední roky ani neplatím hosting - je vlastně našim sponzorem. Tato poslední verze hodně zkrátila dobu potřebnou pro vložení příspěvku ale přesto to vždy nějakou hoďku dá. Proto jsem rád, když další čas pro napsání příspěvku věnuje někdo další. A jak jsem již psal několikrát, odměnou je mi i reakce pod článkem. V tom jsi jednička zase Ty ;o)
Jirka

ladous | 17. 10. 2017

Přiložený článek čtu poprvé a nevědět, že je 10 let starý, v podstatě by v pasáži o MiČR platil ještě dnes. Akorát problémy s krystaly nahradily problémy trochu jiné.

Jirka | 17. 10. 2017

Ano, ano - měl jsem tytéž pocity, když jsem ho před měsícem dohledal v archivu...

ladous | 17. 10. 2017

V mém případě je triko seprané již několik let, takže jedno nové velikosti XXL určitě uvítám.

MKJ | 17. 10. 2017

Oslavmež frťánkem rumu nejen Minisal.cz jako takový ale hlavně lidi, kteří po práci a po večerech dělají věci užitečné pro ostatní. Kdo se o podobný projekt nepokusil ani netuší, kolik práce, času, peněz a přemýšlení to zežere.

Výročí mě povzbudilo natolik, že tímto oznamuji další přísun peněz na stan, viz diskuze pod článkem "Stan pro další roky".

Jirko, ať se ti i nadále daří a díky za Minisail.cz

Další články v rubrice

Březen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 309
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz