sobota 13. duben 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Diskutujte v novém ...

Diskutujte v novém ...

18.02. 2016 | Úvod Vložil(a): Jirka
Diskuse - fórum v novém ...
Diskuse - fórum v novém ...

Kdysi, v dobách turbulencí kolem Národních pravidel NSS, Michal Medvěděv formuloval pravidlo, že když se sejdou dva minisailisti, mají tři názory. Od té doby jste napsali hodně příspěvků do naší diskuse na (dnes) starých stránkách českého minisailu. Těch názorů se tam objevuje hodně. Musím vás všechny pochválit, protože až na výjimky jsou příspěvky k tématu stránek a neobsahují žádné vulgarity. Pokud to tímto směrem směřovalo, z „moci úřední“ jsem zasáhl a příspěvky odstranil. Nebylo jich moc…

Dnes máme stránky nové a diskusi používáme starou. To se ale změní. Koncem měsíce února dojde ke zmrazení staré diskuse tak jak je. Náhradou, a věřím, že lepší, bude nová diskuse na těchto nových stránkách. Umožní vám všem jednodušší přispívání, lepší přehlednost příspěvků a po zkušenostech jednodušší vkládání odkazů na zajímavosti internetu či na vaše fotky. Popravdě, našlo se jen pár fajnšmekrů, kteří uměli správně vložit odkaz, na který se dá kliknout. Tak to by mohlo být jednodušší a tím pádem pro všechny, kdo si projdou níže uvedený „návod“

 

 

Ochrana soukromí a přístup do diskuse

Pokud do diskuse nahlíží nepřihlášený (třeba náhodný návštěvník) tak samozřejmě vidí jen u příspěvku jen Přezdívku pisatele (kterou jste si zadali při registraci). A samozřejmě nemůže jakkoli reagovat či přispívat do obsahu diskuse. K tomu musíte být registrováni a přihlášeni. Pak tato omezení padají a můžete nejen reagovat a přidávat své příspěvky ale i zakládat nová vlákna (témata) diskuse. Navíc, pokud jste přihlášeni, vidíte u každého příspěvku vedle Přezdívky v závorce Skutečné jméno a příjmení a také e-mail pisatele. Konečně tedy zmizelo tajemství kdy uživatel XY napsal, že na setkání taky přijede a přitom nikdo nevěděl kdo to je…

Jak se registrovat je popsáno v článku Registrujte se prosím ...

Přístup do diskuse je z menu MINISAILISTÉ nebo zde

 

 

Rozcestník diskuse

Ze staré diskuse jsme převzali základní rozdělení - rozcestník tak, jak se osvědčil. Dále už můžete sami přidávat témata (vlákna diskuse) tak, jak bude potřeba. Určitě je vhodné se nejprve podívat, zda už takové téma nezaložil někdo před vámi. To přispěje k přehlednosti celé diskuse.

 

Řazení příspěvků a reakcí do diskuse.

Příspěvky v každém tématu (vláknu diskuse) jsou řazeny tak, že nejnovější příspěvek je vypsán vždy jako první. To je novinka. Možná vám to z počátku bude divné, ale věřte, že to má své výhody. Další novinkou je možnost reagovat na příspěvky. Reakce jsou vypsány pod příspěvkem, na který pisatel reagoval. Pořadí reakcí je zase tak, že nejnovější reakce je vypsána jako první. Viz obrázek:

Hierarchie

 

 

Co je to vlákno?

Je to vlastně téma, které je buď založeno od někoho dalšího a nebo jej založíte vy. Pokud tedy máte něco na srdci (nebo v hlavě), v rozcestníku si vyberte nejvhodnější místo, kde vložíte svůj příspěvek. Není li tam již založeno vlákno - téma, které by vyhovovalo tomu, o čem chcete psát, klikněte na “Přidat vlákno”. Do pole “Název:” zadejte nějaký výstižný název věci či problému / dotazu a do velkého pole pokračujte s již s konkrétním příspěvkem. Přidání vlákna (tématu) ve dvou krocích:

Vlakno - krok 1

první krok - správné místo z rozcestníku a klik na Přidat vlákno

 

Vlakno - krok 2

druhý krok - vložení Názvu vlákna a napsání prvního příspěvku

 

 

Formátování příspěvku

Text vašeho příspěvku může být zvýrazněn třemi druhy formátu písma – tučné [B], kurziva[I] a podtržené [U]. Je to docela jednoduché. Napíšete text a rozhodnete se nějakou část textu podtrhnout. Vyberte tu část pomocí myši a pak klikněte na tlačítko [U]. Do textu se doplní formátovací znaky a jakmile příspěvek odešlete bude text zobrazen se zvýrazněním. Příspěvek (svůj) můžete upravovat pomocí kliknutí na Upravit.

TIP: Nejdříve napíšu celý text a pak se k němu vracím a upravuji vzhled (a opravuji své chyby). Při tom se dá zvýraznit to důležité jiným typem písma.

Formátování textu

ukázka formátování - jak vypadá při editaci a výsledek po odeslání
 

Vložení odkazu (linku)   

Často chcete ostatní upozornit na něco zajímavé, co se objevuje někde na internetu. K tomu slouží tlačítko [Odkaz]. Stačí umět pracovat se schránkou (clipboard) a pamatovat si kombinace kláves Ctrl+C (kopírovat do schránky) a Ctrl+V (vložit ze schránky).

Postup je následující:  V prohlížeči vyberete myší v horním řádku celou adresu stránky, na kterou chcete upozornit ostatní. Pak ji zkopírujete (Ctrl+C) do schránky. V diskusi na minisailu otevřete příspěvek nebo reakci a kliknete na tlačítko [Odkaz]. Vyskočí vám malé okno kam vložíte pomocí Ctrl+V obsah schránky, tedy adresu odkazu. Po potvrzení a uložení příspěvku je adresa odkazu probarvena červeně a je možno na ni kliknout. Jednotlivé kroky jsou na následujících obrázcích:

Odkaz - krok 1

první krok - rozepsání příspěvku

 

 

Odkaz - krok 2

druhý krok - zkopírování odkazu na zajímavou stránku

 

 

Odkaz - krok 3

třetí krok - po kliku na tlačítko "Odkaz" vložení zkopírované adresy a potvrzení OK

 

Odkaz - krok 5

čtvrtý krok - odeslání příspěvku do diskuse s klikacím odkazem 

 

 

Přílohy příspěvku

Diskuse umožňuje vkládat k vašemu příspěvku přílohy. Přílohou může být obrázek, pdf soubor, excelovská tabulka, dokument word nebo i jiný soubor z vašeho počítače.

Každý uživatel má pro stránku minisail.cz vymezen prostor 20MB na tyto soubory. Při překročení limitu nelze další soubory vložit.

Pokud jste příspěvek uložili máte možnost do něj vložit přílohu pomocí tlačítka Příloha. Otevře se vám okno, ve kterém po stisku tlačítka [Vybrat soubor] nalistujete a vyberete soubor na svém počítači, který chcete vložit jako přílohu. Vybraný soubor potvrdíte tlačítkem Otevřít a vzápětí se příloha nahraje na web minisail.cz. Pak můžete vyplnit Název přílohy (pokud pole necháte prázdné, převezme se název přikládaného souboru) a stiskem tlačítka [OK] se příloha zpřístupní ve vašem příspěvku. Jednotlivé kroky jsou na následujících obrázcích:

Priloha - krok 1

první krok - napsání a vložení příspěvku, POTOM klik na Přidat přílohu

 

Priloha - krok 2

druhý krok - vybrání přílohy (obrázku) na vašem disku a klik na Otevřít / Open

 

Priloha - krok 3

třetí krok - dojde k nahrání zvolené přílohy na server

 

Priloha - krok 4

čtvrtý krok - kontrolní zobrazení právě vložené přílohy

 

Úprava a výmaz příspěvku

Své příspěvky můžete doplňovat, editovat či opravovat, ale je rozumné je mnoho neměnit - zvláště pokud jsou už pod vaším příspěvkem nějaké reakce, které by tím třeba i ztratily smysl. Oprava by měla spíše sloužit na odstranění překlepů nebo doplnění nějakého vysvětlení.

Své příspěvky můžete i odstranit, vymazat. Je zde jedno omezení, pokud na váš příspěvek již někdo reagoval (a nejste to vy), nelze jej smazat. Smazání příspěvku provedete kliknutím na Smazat. Pokud jsou v příspěvku nějaké přílohy, či vaše reakce jste v tomto případě upozorněni, že dojde i k jejich smazání.  

 

Pár tipů na závěr

  • Pokud vkládáte obrázky, tak je ve vhodném editoru zmenšete na rovměr max. 1024 x 768 Px. Urychlíte tím nahrání na server.
  • Vkládáte li více příloh, můžete je nahrát tak, že vyberete více souborů najednou. Pořadí příloh v příspěvku můžete měnit přetažením myší.
  • Stránky mají timeout 30 minut. Je to ochrana proti zapomenutému odhlášení. Pokud chcete vložit dlouhý příspěvek, nepište ho přímo, připravte si jej předem v nějakém editoru (Notepad) a pak vložte přes schránku. Jinak je nebezpečí, že se vám příspěvek neuloží, vyprší-li 30 minutový timeout. A to by byla škoda.
  • Přeji vám spokojenost s reakcemi na vaše příspěvky a stránkám jen příspěvky přínosné a psané slušným jazykem. Nevhodné příspěvky budou odstraňovány.

Jirka

 

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Jirka | 18. 02. 2016

Lze diskutovat i pod článkem za stejných pravidel ...
Jirka

Luky | 19. 02. 2016

Ono to opravdu funguje!

Další články v rubrice

Log
Článků: 310
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz