úterý 25. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Duchcov 2021

Duchcov 2021

18.09. 2021 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Duchcov 2021  001.jpg
Duchcov 2021 001.jpg

Závěr sezóny 2021, která díky nahuštění kolem dvou prázdninových měsíců přešla přes koronavirové problémy celkem hladce, proběhl ve formě dvojsoutěže 10. až 12. září na Duchcovské Barboře. To místo mám rád, vždyť právě tady jsem poprvé viděl NSSky na vodě. KLoM Duchcov má dobré zázemí a drží úroveň nastavenou Vaškem Vrbou v dobách Svazarmu a tak může pořádat takové akce i ve městě. Je to tak snad jediná akce u nás s možností ubytování v hotelu.

 

Pátek

Ač někteří přijeli už ve čtvrtek večer, registrace a hlavní příjezdový den byl pátek. Počasí se snažilo vykompenzovat propad srpnových teplot krásným a slunečným dnem. Plachetnic se nakonec sešlo jen sedm (čtyři NSS-A a tři NSS-B). Po poledni, v plánovaný čas první jízdy, se i trochu rozfoukalo a tak jsme společně odjeli dvě jízdy na pět kol. Po pozdní obědové pauze si vítr vzal siestu a tak třetí jízda proběhla v klidu na tři kola. Zhodnotili jsme to v podvečer na břehu tak, že to byl pohodový závod, nikdo se nikomu nepletl do cesty a nebyla potřeba použít přichystaný záchranný člun. Přátelské povídání se protáhlo do pozdních hodin a jedinou vadou na kráse byla předfrontová oblačnost, která skryla hvězdnatou oblohu, kterou bychom byli bývali viděli, protože jsme neměli náš velký stan. 

 

Sobota

Ráno, po dobré snídani, dorazila očekávaná fronta a začalo pršet. My se deště nezalekli, ale vítr ano. Takže v jedenáct jsme byli na startu připraveni, nepršelo a (moc) nefoukalo. A tak to pokračovalo celý den. Odjeli jsme celkem 7 kol ve třech jízdách. Na kus řeči se stavil Jarda Zeman a také Karel Zapletal.

 

Díky horšímu počasí jsme měli čas se věnovat i městu Duchcov a pro mne premiérově navštívit kostel, který tak dobře známe zvenku. Díky dnům Evropského dědictví byl otevřen a podívali jsme se dokonce i na jeho věž (118 schodů), ze které je hezký kruhový rozhled. Zbytek času jsme věnovali fandění na NS tratích.  Odpolední déšť se vypršel a tak jsme po večeři mohli ještě posedět na břehu Barbory. 
 

Byli jsme tak svědky samovolného zamčení vozu s klíčkem v zapnutém zapalování. No, hádejte značku – ano, byl to opět Ford. Finta s náhradním klíčkem ve schránce nárazníku nezabrala a tak došlo opět na tvrdý drát a šikovnost. Situace byla násobena i tím, že než se podařilo vůz otevřít, tak se vybila baterie, beztak již zatížená dlouhým víkendovým stáním s otevřenými dveřmi vozu.  A tak došlo i na kabely. Naštěstí plachetničkáři jsou na podobné věci zařízeni a pomohli.

Zbytek večera jsme probírali i rozvržení soutěží příští sezóny, které se probralo na schůzce zástupců klubů. Tedy zcela neoficiálně je to tak, že se pro nás začne na Kristýně (6.-8. května), první dvojsoutěž bude v Kempu Stříbrný rybník u Hradce Králové v polovině května.  Druhá dvojsoutěž bude v Třeboni v měsíci červnu. Závěr sezóny, opět dvojsoutěžní, bude v Jinolicích druhý zářijový víkend. V Jinolicích se bude řešit umístění naší tratě (kvůli nevhodnému přístupu k vodě přes zástupy čarodejnic). Ve hře je vedlejší louka nebo protější kemp. Uvidíme…

 

Neděle

Závěrečný den seriálu 2021 … na NS tratích se dojížděly poslední chybějící jízdy v silně obsazených kategoriích. Pro nás je to den, kdy se jede regata, nejlépe putovní. Takže trať byla doplněna o nejvzdálenější točný bod, který byl vyznačen bójkou, která značila napínací závaží prostřední NS tratě. Kdo si to nedovede představit, tak ať si představí cosi malého, ztrácejícího se v dálce.  Na povel si regatu vzal Tomáš Jakeš (Standa se věnoval uzávěrce výsledků). Startovali jsme za bezvětří, ale vítr postupně sílil. Nakonec někteří odjeli šest kol.  


 

Pak už nás čekalo jen balení lodí a krátké čekání na vyhlášení soutěží a také celkových výsledků Seriálu NS+NSS 2021. Jak sezóna dopadla, najdete níže. Při čekání jsme zhodnotili, že i přes nepříliš pěkné počasí a slabý vítr mělo cenu se vydat do Duchcova. Co přinese sezóna následující, to se teprve uvidí, ale jistě bude plná setkání s kamarády u vody a na vodě.

 

Text: Jirka Kreisel
Foto: Pepa a Lenka Mrákotovi, Jirka Kreisel

 

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Milan | 19. 09. 2021

Škoda, že jsem tam nemohl být společně s Vámi. Ale děkuji za pěknou reportáž a Mrákotům za spoustu fotek. Aspoň mám představu, co se tam dělo.

Jiri Host Kreisel | 18. 09. 2021

Tak je zase jedna sezóna za námi. Už jen Těrlicko a večery se prodlouží...
Tak ať je vaše modelářská činnost přes zimu na jaře vidět. Snad už na Kristýně! Nezapomínejte fotit a posílat na info@minisail.cz
Ať se daří - nejenom v modelařině,
Jirka

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz