neděle 03. březen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > PF-2011 - Tři roky života stránek

PF-2011 - Tři roky života stránek

02.01. 2011 | Krátké zprávy Vložil(a): Jirka
PF2011_minisail_obr.jpg
PF2011_minisail_obr.jpg

Ano, stránky minisail.cz opravdu existují již třetí rok. Za tu dobu si získaly téměř stovku registrovaných uživatelů a nedávno jejich počítadlo překročilo půl miliónté otevření stránky. Na stránky je denně cca 100 přístupů – pokud je uveřejněn nějaký nový článek, je počet přístupů o něco větší.

 

 

 

Návštěvníci a obsah stránek

Většina návštěvníků stránek je od nás a ze Slovenska, nicméně přístupy jsou i z Německa, Polska, Francie, Maďarska, Holandska, Anglie a USA. Tyto „exotické“ přístupy se pravidelně opakují a to je snad dokladem toho, že obsah stránek je zajímavý (zřejmě díky obrázkům ;o), ale možná se jedná i o Čechy / Slováky žijící v zahraničí) a i tito návštěvníci se k stránkám vracejí.

 

Graf rozdělení obsahu stránek do jednotlivých kategorií

Akce

Jako webmaster bych tedy mohl být spokojen – vždyť se jedná o úzce zaměřený web. Bohužel ale příliš spokojen nejsem. Pokud si kliknete na tlačítko Archiv na spodku úvodní stránky a očima si projedete zveřejněné články, zjistíte, že většina článků jsou reportáže ze setkání, případně pozvánky na ně – je jich celých 53%. Samozřejmě web je určitá vývěska o dění u nás, ale vlastně moc nového nepřináší.

O modelech

Naopak článků, týkajících se praxe a teorie je 18%. Na první pohled to sice není malé číslo, jenomže do těchto kategorií byly zařazeny články týkající se hendikepů a změn v pravidlech. A ty věru nepomohou příliš se stavbou novým zájemcům, hledajícím odpovědi na své otázky jak co udělat, zkonstruovat atd. Pokud bychom ale vzali opravdu jen články přinášející rady, kleslo by tento podíl informací na stránkách na pouhých 6%. A tady máme (my všichni) velké dluhy a na druhou stranu velké možnosti tento poměr změnit.

Poměr trochu vylepšuje kategorie z loděnic 19%, která nabízí pohledy na rozestavěné modely tak, jak vznikají. Tam se dá samozřejmě trochu okoukat, jak kdo ke stavbě modelu přistupuje, ale často chybí průvodní popis stavby od toho, kdo ví nejvíc - tedy autora modelu. Pokud se rozhlédneme po obsahu stránek u německých minisailistů – jek na minisail-ev tak i na minisail classic, tak tam najdeme hodně zajímavého a hlavně inspirativního právě ze stavby a konstrukce modelů. Berme to jako hozenou rukavici, kterou by bylo dobré zvednout a investovat něco času do vytvoření zajímavého článku pro stránky.

 

Nový rok

Dovolte mi napsat pro stránky jedno přání do nového roku – aby se poměr mezi kronikou dění českého minisailu a články zaměřenými na stavbu modelů změnil ve prospěch užitečných informací pro modeláře.

Také bych rád poděkoval všem přispěvatelům stránek (v letošním roce se přidaly dvě dámy, které napsaly hezké články pro stránky) a samozřejmě všem, kteří se starají o to, aby bylo o čem psát – tedy účastníkům našich setkání. Všem přeji pevné zdraví v tomto novém roce.

 

 

Jirka

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Březen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Log
Článků: 309
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz